Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Juan Manuel Serramalera: Rywalizacja jest na wysokim poziomie

Juan Manuel Serramalera: Rywalizacja jest na wysokim poziomie

fot. archiwum

Siatkarki Tauronu Banimexu MKS-u Dąbrowa Górnicza obecnie walczą na trzech frontach - w Orlen Lidze, Pucharze Polski oraz europejskich pucharach. - Warunki do pracy tutaj są idealne - mówi trener MKS-u Juan Manuel Serramalera.

Jak minione miesiące ocenia Juan Manuel Serramalera, który przejął zespół latem? – Najgorsze w tym okresie było to, że nie daliśmy rady zdobyć trochę więcej punktów w lidze. Były takie mecze, gdzie przegraliśmy 1:3, ale byliśmy bardzo blisko, by zdobyć kilka dodatkowych punktów, które w końcowym rozrachunku będą się liczyć. Z drugiej strony zbudowaliśmy zespół od podstaw i to teraz procentuje – mówi Argentyńczyk.

W nowym roku kibiców MKS-u czeka wiele ciekawie zapowiadających się spotkań. Na pewno do takich będzie się zaliczać rywalizację z Galatasaray Stambuł w 1/4 Pucharu CEV. – Wszyscy wiedzą, że to oni są faworytami, ale my także wiemy, że możemy grać bardzo dobrą siatkówkę. Oczywiście tylko wtedy, gdy będziemy potrafili to pokazać na boisku. To będą specjalne mecze, oni mają w składzie duże nazwiska, ale będą musieli zagrać naprawdę dobrze, żeby nas pokonać – zaznacza szkoleniowiec.

Serramalera cieszy się, że może pracować w naszym kraju. – Bardzo lubię Polskę jako kraj, a jeszcze bardziej jako miejsce do pracy w roli trenera siatkówki. Warunki do pracy tutaj są idealne i Orlen Liga, która może jeszcze podnieść swój poziom, jest w stu procentach profesjonalna, a rywalizacja jest na wysokim poziomie, więc można ją porównać do najlepszych lig na świecie. Zauważyłem też, że Polacy są bardzo pracowici i jeśli muszą się poświęcić, to robią to bez żadnego problemu. Bardzo to doceniam. Jedynym problemem jest język. Polski nie jest łatwy – uśmiecha się.Autor: Wojciech Todur, sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved