Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jakub Oczko: Nasze oczekiwania były większe

Jakub Oczko: Nasze oczekiwania były większe

fot. archiwum

MKS Banimex Będzin przegrał z Asseco Resovią Rzeszów i pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli. - Dzisiejszy rywal był bardzo wymagający - powiedział rozgrywający drużyny z Zagłębia, Jakub Oczko. Będzinianie podjęli walkę jedynie w ostatnim secie.

Niestety przegraliście z Resovią 0:3, dość wysoko w pierwszych dwóch setach. Chyba nikt nie spodziewał się aż tak szybkiego meczu…

Jakub Oczko: Nasze oczekiwania na pewno były większe, ale boisko wszystko to zweryfikowało. Od początku grało nam się ciężko. Rywal wywarł presję przede wszystkim zagrywką, do tego bardzo dobrze zagrał w kontrze.

Już od pierwszych piłek mieliście kłopoty ze skończeniem ataku, szczególnie jeśli chodzi o piłki ze skrzydeł…– Dzisiejszy rywal jest bardzo wymagający. Ponadto w tym meczu zawodnicy z Rzeszowa byli bardzo skoncentrowani. Nie było tutaj mowy o jakimkolwiek zlekceważeniu naszej drużyny, a cała dwunastka była w pełnej gotowości, czym znacznie ułatwiła sobie drogę do wygranej.

Drugą rundę fazy zasadniczej rozpoczęliście od wygranej w Bełchatowie, później pięć setów i porażka z Radomiem, a teraz tak słaby wynik z Resovią. Widać tutaj ewidentną tendencję spadkową, a zapowiadało się całkiem nieźle…

– Jak najszybciej musimy o tym meczu zapomnieć i koncentrować się na Pucharze Polski. Już we wtorek czeka nas kolejne spotkanie i chcemy przejść do kolejnej rundy.

Puchar Polski jest zatem dla was istotniejszy niż liga?

– Nie, nie. Dla nas każdy mecz jest nauką i każdy jest przy tym bardzo ważny. Mam tylko nadzieję, że będziemy mimo wszystko grali coraz lepiej.

Po wtorkowym meczu przed wami chwila relaksu i odpoczynku od siatkówki. Czas spędzony w gronie najbliższych zmotywuje was do przemyślenia swojej postawy i ułatwi start w 17. kolejce PlusLigi?

– Myślę, że nie mamy zbyt dużo czasu, bo 28 grudnia gramy już następny mecz, i to na wyjeździe. Powiedzmy jednak, że spotkanie z rodzinami, na które mamy jakieś półtora dnia, pozwoli każdemu z nas odpocząć. Uważam, że postaramy się coś przemyśleć i z nowymi chęciami i lepszym nastawianiem podejdziemy do kolejnych spotkań.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved