Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zwycięstwo Krispolu, Warta z jednym punktem

I liga M: Zwycięstwo Krispolu, Warta z jednym punktem

Niezwykle zacięte spotkanie rozegrali siatkarze Krispolu Września z niżej notowaną Wartą Zawiercie. Ekipa z Wielkopolski prowadziła 2:1 w setach, ale ostatecznie musiała zadowolić się dwoma punktami, gościom przypadło jedno "oczko".

W pierwszej partii sobotniego pojedynku wyrównana walka trwała niemal do samego końca. Mimo początkowej przewagi Krispolu niżej notowani rywale dotrzymywali mu kroku. Kluczową rolę odegrał środkowy Bartosz Wajdowicz. To przy jego zagrywce wrześnianie zdobyli decydujące trzy punkty z rzędu (24:21). W kolejnym secie inicjatywę przejęli goście z Zawiercia. Szybko objęli prowadzenie (8:4). „Pomarańczowi” doprowadzili do remisu 17:17, jednak Warta znów odskoczyła na trzy punkty. Mimo ambitnej walki do końca (23:23), to gracze w żółto-zielonych strojach zakończyli seta.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od wspaniałej serii podrażnionych gospodarzy (12:3). W ataku punktowali Jasiński, Iglewski, w bloku Chwastyniak. Niesiony dopingiem APP Krispol nie odpuszczał mimo przewagi (16:4, 21:8). Kropkę nad „i” postawił Mateusz Jasiński, serwując dwa asy (25:11). Pomarańczowi prowadzili w meczu 2:1. W czwartej partii spotkania gra ponownie się wyrównała. Wrześnianie prowadzili do pierwszej przerwy (8:6). Później do głosu doszli rywale, prowadzili 13:11 i był to decydujący moment tego seta. Krispol nie potrafił już odwrócić jego losów, Warta wygrała do 25:22 i doprowadziła do remisu. W decydującym i dramatycznym tie-breaku lepsi okazali się wrześnianie. Losy meczu rozstrzygnął Mateusz Jasiński, który zaserwował kluczowego asa. Ostatecznie pomarańczowi wygrali 21:19, a w całym meczu 3:2.

APP Krispol Września – Aluron Warta Zawiercie 3:2
(25:22, 23:25, 25:11, 22:25, 21:19)