Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Camper wraca na zwycięskie tory, KPS rozbity zagrywką

I liga M: Camper wraca na zwycięskie tory, KPS rozbity zagrywką

fot. archiwum

Siatkarze Campera Wyszków udowodnili, że porażka z SMS-em była tylko wypadkiem przy pracy. W sobotnie popołudnie pewnie ograli na wyjeździe KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS i umocnili się na fotelu lidera Krispol I Ligi.

Udane zagrania Jakuba Peszko dały Camperowi na początku spotkania niewielką przewagę nad KPS-em. Wprawdzie szczęśliwa zagrywka Arkadiusza Żakiety sprawiła, że na świetlnej tablicy szybko pojawił się remis, ale jeszcze przed pierwszym czasem technicznym mocne serwisy Łukasza Kaczorowskiego ponownie dały prowadzenie mistrzowi I ligi (8:5). Chwilę później rywali zagrywką ustrzelił Sebastian Wójcik i wydawało się, że podopieczni trenera Sucha na dobre przejmą inicjatywę na boisku. Jednak nic takiego nie miało miejsca, a przy serwisie Pawła Pietraszko siedlczanie odrobili wszystkie straty. W kolejnych minutach trwała walka cios za cios. Dopiero punktowa zagrywka Tomasza Ruteckiego dała ponownie prowadzenie gościom. W dodatku chwilę później świetnie w tym elemencie spisali się także Kaczorowski i Wójcik, a dzięki temu wyszkowianie kontrolowali boiskowe wydarzenia. W końcówce podopieczni trenera Gerymskiego oddali im także kilka punktów po własnych błędach, w efekcie czego premierowa odsłona padła łupem przyjezdnych 25:18.

W drugim secie Camper nie zamierzał zwalniać tempa. Już na początku na środku z dobrej strony pokazał się Jakub Kowalczyk, a autowe zbicie Karola Butryna spowodowało, że przewaga błyskawicznie zaczęła uwidaczniać się ponownie po stronie drużyny prowadzonej przez trenera Sucha. Przerwa na życzenie Sławomira Gerymskiego chwilowo przyniosła skutek, bowiem Jan Fornal na spółkę z Kacprem Popikiem pozwolili KPS-owi wrócić do gry, ale taka sytuacja nie trwała zbyt długo. Ponownie bowiem zasieki obronne gospodarzy zagrywką rozbił Kaczorowski, a dzięki temu wyszkowianie mogli spokojniej grać w kolejnych akcjach. W dodatku solidnie prezentowali się w ataku, przez co wicemistrzowie I ligi nie mogli się do nich zbliżyć. Kiedy wydawało się, że Camper pewnie kroczy do sukcesu w tej części meczu, do boju zerwali się gospodarze. Ich dobra postawa w bloku oraz skuteczne zbicie Butryna sprawiły, że wrócili do gry, tracąc do przeciwników tylko jedno oczko. W decydujących momentach dało jednak o sobie znać doświadczenie Kaczorowskiego, który przypieczętował triumf gości w drugiej partii (25:23).

Trzecia odsłona lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy, ale nie cieszyli się oni zbyt długo z dwupunktowego prowadzenia. Wszystko dlatego, że w przyjęciu pogonili ich Jakub Peszko i Maciej Główczyński, a goście osiągnęli minimalne prowadzenie na przerwie technicznej. Jednak po niej pięknym za nadobne przeciwnikom w polu serwisowym oddał Fornal, a dwie skuteczne czapy sprawiły, że to siedlczanie próbowali przejąć inicjatywę na boisku (11:9). W kolejnych minutach przytrafiło im się kilka prostych błędów, które zaowocowały remisem. Po drugim czasie technicznym jednak trzeci bieg włączył mistrz I ligi, który po bloku na Butrynie i skutecznej zagrywce Główczyńskiego zaczął przybliżać się do końcowego zwycięstwa. W dodatku chwilę później gospodarzy pogrążył Kaczorowski, który kończył najważniejsze piłki w meczu. Ostatecznie mistrz I ligi wygrał 25:21 i zapewnił sobie kolejny komplet punktów.KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – Camper Wyszków 0:3
(18:25, 23:25, 21:25)

Składy zespołów:

KPS: Popik, Żakieta, Pietraszko, Stańczuk, Łukasik, Fornal, Guz (libero) oraz Rejowski, Matula i Butryn
Camper: Kaczorowski, Woroniecki, Faryna, Kowalczyk, Peszko, Wójcik, Sobczak (libero) oraz Główczyński, Zrajkowski, Wojtkowski i Rutecki

Zobacz również
Wyniki 15. kolejki oraz tabela Krispol I Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved