Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Witold Roman: W tym roku najważniejszy jest Puchar Świata

Witold Roman: W tym roku najważniejszy jest Puchar Świata

fot. archiwum

Rezygnacja Brazylii z organizacji Final Six LŚ to jeden z najgorętszych tematów ostatnich dni. Szybko pojawiły się informacje, że Polska może przejąć tę imprezę. - Nie powinniśmy być tym zainteresowani - mówi wiceprezes PZPS, Witold Roman.

Czarne chmury gromadzą się nad siatkarskim związkiem w Brazylii. Po aferze korupcyjnej, w której niewłaściwie wydane miało być ponad 30 milionów brazylijskich reali, i karach dla zawodników i trenera Canarinhos związanych z ich zachowaniem na mistrzostwach świata w Polsce przyszła pora na kolejny problem kanarkowych. W ramach protestu tymczasowe władze w siatkarskiej centrali w Kraju Kawy zdecydowały się zrezygnować z organizacji finału Ligi Światowej 2015. Przez taką decyzję najbardziej utytułowany zespół XXI wieku może zostać wykluczony z międzynarodowych rozgrywek i ukarany dotkliwą karą finansową. Problemem światowej federacji jest teraz także znalezienie miejsca i chętnego do organizacji osieroconego finału. Pierwszym na liście potencjalnych organizatorów jest oczywiście polski Volleyland. Co o takim scenariuszu sądzą działacze z PZPS-u? – Należałoby się nad tym zastanowić – powiedział wiceprezes PZPS-u, Witold Roman.Ze sportowego punktu widzenia nie powinniśmy być tym zainteresowani – to moje prywatne zdanie. Nie jestem co do tego finału przekonany. Oczywiście ostateczne decyzje, w przypadku oficjalnej prośby ze strony światowej federacji, podejmował będzie zarząd. Jesteśmy na pewno przygotowani do tego logistycznie i jesteśmy gotowi, aby to zrobić, ale czy ze względów sportowych byłoby to w tym roku opłacalne dla nas? Myślę, że to wymaga dłuższej dyskusji – ocenił Roman.

Wątpliwości działacza polskiego związku związane są z bardzo napiętym kalendarzem reprezentacyjnym w roku 2015. Biało-czerwonych czeka w nim bowiem walka w Lidze Europejskiej, Lidze Światowej, mistrzostwach Europy i mogącym dać przepustkę na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro Pucharze Świata. – W tym roku mamy bardzo trudny czas związany z imprezami sportowymi. Mamy nieprawdopodobną ilość imprez, w których będzie grała nie jedna, a dwie reprezentacje męskie. Będziemy grać w Lidze Europejskiej, Lidze Światowej, czego finałem miał być Final Four w Brazylii, ale również mamy Puchar Świata i mistrzostwa Europy. Musimy pomyśleć nad tym, co jest dla nas najważniejsze. Analizując całą sytuację, najważniejszą imprezą dla nas będzie Puchar Świata i to tutaj będziemy musieli się skupić – przyznał wiceprezes PZPS-u. – Nie ujmując oczywiście kibicom, nie do końca widzę sens, abyśmy próbowali tworzyć jeszcze jedną imprezę, która będzie bardzo dużym wyzwaniem – uzupełnił Witold Roman.

źródło: gwizdek24.se.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved