Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Tomasz Paluch: Zadecyduje dyspozycja dnia

Tomasz Paluch: Zadecyduje dyspozycja dnia

fot. archiwum

- Każdy jest już spakowany do wyjazdu na Święta i myśli o czymś innym, ale wynik jest w tym meczu sprawą otwartą. Zdobycie punktu byłoby dla nas dobrą nagrodą - przyznał trener KS-u AZS UZ Zielona Góra Tomasz Paluch przed meczem z Gwardią Wrocław.

Najbliższy weekend dla wielu osób będzie już początkiem ostatniej fazy przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Nie wszyscy będą jednak mieli taki komfort i czekają ich jeszcze pewne obowiązki. Do tego grona należą siatkarze, którzy w weekend rozgrywają jeszcze swoje mecze ligowe. Na drugoligowych męskich parkietach w grupie 2 dojdzie do bardzo ciekawe pojedynku we Wrocławiu, gdzie miejscowa Gwardia zmierzy się z okupującym trzecią lokatę AZS-em UZ Zielona Góra. Zawodnicy ze stolicy województwa dolnośląskiego w poprzedniej kolejce przegrali 1:3 z Astrą Nowa Sól i tym samym stracili pozycję lidera grupy. Z tego powodu zielonogórzan czeka niezwykle trudny pojedynek. – Wiemy, jak ta hala wygląda, wiemy, jaki to jest rywal – bardzo mocny. Teraz nie udało im się wygrać, przegrali na wyjeździe w Nowej Soli i na pewno będą chcieli się zrewanżować za tę porażkę i zagrają dobrze u siebie. To ostatni mecz przed Świętami, a do tego we własnej hali, więc rywal na pewno będzie bardzo mocny – przyznał opiekun AZS-u, Tomasz Paluch.

Na kilka dni przed Świętami i spotkaniem z rodziną przy wigilijnym stole zawodnikom i trenerom po głowie chodzi wiele myśli, a wiele z nich wcale nie jest związanych z siatkówką. W ostatnim w tym roku spotkaniu w II lidze zielonogórzanie nie zagrają pod wielką presją i z wielkimi oczekiwaniami. Według trenera AZS-u każde oczko wywiezione z Wrocławia będzie wspaniałym świątecznym prezentem. – Każdy jest już spakowany do wyjazdu na Święta i myśli już o czymś innym, ale wynik jest w tym meczu sprawą otwartą. Zdobycie punktu byłoby dla nas dobrą nagrodą na Święta i niezłym prezentem pod choinkę dla kibiców i dla nas. Tak też do tego podchodzimy – wyjść na parkiet, zagrać jak najlepiej, mieć satysfakcję z naszej gry i będziemy się cieszyć z każdego punktu, jaki udałoby nam się wyrwać – ocenił Paluch.

Dla wielu zespołów w grupie 2 jest to kolejny już rok na drugoligowym froncie. Większość z nich zna się już na wylot, a jeśli tak nie jest, to przegląda nagrania ze spotkań rywali i rozpracowuje je w zaciszu własnej hali. Czy zielonogórzanom uda się w jakiś sposób zaskoczyć Gwardię? – Wszystkie drużyny w tej lidze znają się jak łyse koniec. Nagrywają się, oglądają swoje mecze i my również dobrze przygotujemy się pod grę rywali. Tutaj dyspozycja dnia, dyspozycja chwili decyduje o tym, jaki będzie wynik i to może ostatecznie zaważyć. Na pewno nie da się odrzucić przeciwnika zagrywką w tej hali, bo jest ona bardzo specyficzna. Myślę, że w moim zespole są duże rezerwy w grze defensywnej i to chcemy wykorzystać – zakończył Tomasz Paluch.źródło: inf. własna, zachod.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved