Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Problem beniaminka, Developres bez Jagodzińskiej do końca sezonu

Problem beniaminka, Developres bez Jagodzińskiej do końca sezonu

fot. archiwum

Bardzo dotkliwej straty doznał beniaminek Orlen Ligi z Podkarpacia. Tuż przed zamknięciem okienka transferowego okazało się, że uraz atakującej Magdy Jagodzińskiej jest na tyle poważny, że wykluczy ją z gry do końca sezonu.

Nie do pozazdroszczenia jest sytuacja, w jakiej znalazł się w ostatnim czasie szkoleniowiec rzeszowskiego beniaminka, Marcin Wojtowicz. Od pewnego czasu z powodu kontuzji nie trenuje mająca do tej pory pewne miejsce w wyjściowym składzie Katarzyna Warzocha, teraz i to najprawdopodobniej do końca sezonu trener Developresu nie będzie mógł skorzystać z usług atakującej, Magdy Jagodzińskiej. Po wygranym spotkaniu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zawodniczka podbiegając do koleżanek, potknęła się i upadła. – Po szczegółowych badaniach okazało się, że wypadek Magdy był na tyle pechowy, że konieczny jest zabieg operacyjny, a następnie długa rehabilitacja – tłumaczy Wiesław Kozieł, wiceprezes zespołu Developresu SkyRes Rzeszów. – Magda Jagodzińska to ważne ogniwo drużyny, ale wychodzimy z założenia, że co nas nie zabije, to nas wzmocni. Do końca sezonu będziemy musieli sobie poradzić bez tej zawodniczki – dodaje jeden z włodarzy beniaminka Orlen Ligi.

Wiesław Kozieł podkreśla, że klub nie zamierza szukać nowej skrzydłowej. – Po pierwsze nie ma na to za bardzo czasu, bo okienko transferowe zamyka się za kilkanaście godzin, po drugie sprowadzenie w trybie awaryjnym nawet mało znanej siatkarki wiąże się ze znacznymi kosztami. Poza tym trener Wojtowicz ma do dyspozycji pięć nominalnych przyjmujących, z których jedną może przestawić na atak – tłumaczy działacz Developresu SkyRes. – Na treningach wsparciem dla Pauli Szeremety będzie młoda i zdolna Agnieszka Cur. To obdarzona dobrymi warunkami fizycznymi siedemnastolatka, która z powodzeniem prezentuje się w rozgrywkach Młodej Orlen Ligi – dodał. – Wypadek Magdy nie jest miłym wydarzeniem, jednak będziemy musieli sobie bez niej poradzić – zakończył Wiesław Kozieł, który był obecny na wieczornym treningu Developresu, po którym siatkarki wraz ze sztabem trenerskim udały się w długą podróż do Szczecina, gdzie w rewanżowym spotkaniu zmierzą się z Chemikiem Police.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved