Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Bydgoszczanki postraszyły Impel, ale seta nie ugrały

Orlen Liga: Bydgoszczanki postraszyły Impel, ale seta nie ugrały

W 12. kolejce Orlen Ligi Pałac Bydgoszcz podejmował we własnej hali wicemistrzynie Polski - Impel Wrocław. Bydgoszczanki starały się zaskoczyć rywalki, ale doświadczenie wrocławskiej drużyny brało górę w końcówkach i mecz zakończył się w trzech setach.

Mecz zaczął się od prowadzenia bydgoszczanek 3:0, jednak po dwóch atakach Moniki Ptak Impel Wrocław wyrównał stan rywalizacji (3:3). Wkrótce potem gospodynie zaczęły bardzo dobrze grać środkiem. Wrocławianki nie były w stanie zatrzymać ataków Małgorzaty Skorupy czy przeciwstawić się dobrej grze blokiem przeciwniczek. Przewaga Pałacu w ten sposób sięgnęła w pewnej chwili sześciu punktów (18:12), co było niemałą niespodzianką. Przecież wszyscy skazywali Pałac na pożarcie. Impel zaczął jednak mozolnie odrabiać straty. Raz dobrze zaatakowała Joanna Kaczor, innym razem Julia Twardowska uderzyła w aut i przewagę udało się zniwelować, a potem doprowadzić do remisu (20:20). Końcówkę lepiej wytrzymały bardziej doświadczone wicemistrzynie Polski.

Drugiego seta ponowie lepiej zaczął Pałac, który po ataku ze skrzydła Weroniki Fojucik prowadził nawet 5:2. Impel do stanu 10:13 był cały czas oczko czy dwa z tyłu, ale w tym momencie udało się dobrze zakończyć trzy akcje z rzędu i wyjść na prowadzenie 14:11 (as serwisowy Hanke). Drużyna z Bydgoszczy nie dawała za wygraną i na drugiej przerwie technicznej prowadziła 16:15. W decydującej fazie wrocławianki odskoczyły na 20:17 (atak Czyżnielewskiej w aut) i wygrały partię, zdobywając trzy ostatnie punkty.

Dobrze udało się Impelowi wejść dopiero w trzeciego seta. Po autowym zbiciu Fojucik wrocławskie siatkarki miały na pierwszej przerwie technicznej trzy punkty więcej (8:5), co dobrze rokowało na przyszłość. Wicemistrzynie Polski błyskawicznie pozwoliły się jednak rywalkom wyrównać (9:9) i znów zaczęła się twarda walka punkt za punkt. O wszystkim zdecydowały dwie ostatnie akcje meczu. Przy remisie 23:23 najpierw blok obiła Hana Cutura, a potem skutecznie zaatakowała kapitan ekipy z Wrocławia Joanna Kaczor, która zresztą została wybrana MVP meczu. Z powodu urazów w meczu nie zagrały Magda Gryka i Agata Sawicka, którą na libero zastąpiła Mira Topić.

MVP meczu: Joanna Kaczor

Pałac Bydgoszcz – Impel Wrocław 0:3
(22:25, 21:25, 23:25)

Pałac: Biedziak (2), Misiuna (10), Twardowska (7), Skorupa (8), Czyżnielewska (11), Fojucik (7), Korabiec (libero) oraz Polak (1), Dybek, Śmieszek, Bałdyga (1) i Nowakowska (libero)
Impel: Mroczkowska (6), Ptak (7), Kąkolewska (5), Cutura (9), Hanke (11), Kaczor (19), Topic (libero) oraz Kwiatkowska (1)