Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jenna Hagglund nową zawodniczką Impelu Wrocław

Jenna Hagglund nową zawodniczką Impelu Wrocław

fot. archiwum

Nie tylko kluby PlusLigi poczyniły w ostatnim czasie ruchy transferowe. W Orlen Lidze również pojawi się nowa twarz. Na skutek problemów zdrowotnych Magdy Gryki 25-letnia amerykańska rozgrywająca Jenna Hagglund została nową siatkarką Impelu Wrocław.

Klub błyskawicznie podjął decyzję o zakontraktowaniu nowej zawodniczki po tym, jak okazało się, że problemy ze zdrowiem ma rozgrywająca Magda Gryka.Wykryto u niej arytmię serca. Przechodzi jeszcze badania. Lekarze nie mogli wykluczyć, że do gry wróci dopiero za kilka miesięcy, dlatego nie mogliśmy ryzykować, że zostaniemy z jedną zawodniczką na tej pozycji. Szczególnie, że okienko transferowe właśnie się zamyka – wyjaśnia prezes Impelu Wrocław Jacek Grabowski.

Mieliśmy to szczęście, że Jennę widzieliśmy przed sezonem na turnieju w szwajcarskim Montreux. To trzecia rozgrywająca reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Ostatecznie siatkarka nie pojechała na tegoroczne mistrzostwa świata we Włoszech (Amerykanki zdobyły złoto – przyp. autora). Ostatnio występowała w azerskim klubie Iqtisadci Baku. Z powodu kłopotów finansowych klubu rozwiązano z nią jednak umowę i była wolną zawodniczką – wyjaśnia Grabowski.

Hagglund grała wcześniej m.in. we Francji, w Niemczech oraz w Austrii, gdzie zdobyła mistrzostwo kraju z SVS Post Schwechat.źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved