Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Guillaume Samica: W Polsce mogę grać w prawdziwą siatkówkę

Guillaume Samica: W Polsce mogę grać w prawdziwą siatkówkę

fot. archiwum

Guillaume Samica zadebiutował w barwach AZS-u Częstochowa w meczu Pucharu Polski z Transferem Bydgoszcz. - A gdzie mógłbym to czuć lepiej niż w Polsce? - mówi o przenosinach z Emiratów Arabskich do PlusLigi.

Zrezygnować z gorących Emiratów Arabskich i przyjechać do zimnej Polski – co to za pomysł?

Guillaume Samica:W Abu Dhabi było wspaniale, słońce, plaża, dużo wolnego czasu, łatwe treningi. Na początku myślałem, że wszystko będzie dobrze, ale byłem w błędzie. Z tygodnia na tydzień bardziej tęskniłem za solidnym treningiem, wysokim poziomem, poważną pracą i organizacją. Dlatego cieszę się, będąc w zimnej Polsce. Tutaj mogę grać w prawdziwą siatkówkę.

Co było nie tak w Abu Dhabi?To oni zdecydowali się przerwać kontrakt po meczu, który przegraliśmy 2:3. Dali mi dwa powody: dwa razy zaserwowałem w siatkę i uderzyłem w antenkę. Nie, nie żartuję (śmiech). Potem miałem kilka propozycji z różnych krajów, ale to PlusLiga była i zawsze będzie dla mnie szczególna. Zwłaszcza teraz, po zdobyciu przez Polskę złotego medalu w mistrzostwach świata. Wszyscy mówią o pieniądzach. Tak, jest to istotne, ale ja czuję siłę i chęć do gry na wysokim poziomie i chcę cieszyć się tym sportem. A gdzie mógłbym to czuć lepiej niż w Polsce? Nigdzie, uwierzcie mi. Grałem w ośmiu krajach i tylko tu czuć tę atmosferę, a poziom ligi jest wysoki.

A więc PlusLiga to dla ciebie coś szczególnego, kolejne ważne wyzwanie…

Postaram się być sobą, cieszyć się grą, pomóc drużynie z całych sił, identyfikować się z grupą i odnaleźć swoje miejsce. Wiem, że dobra grupa to dobry wynik. Ciesząc się grą, będę lepszy i pomogę drużynie, ale na to potrzebuję trochę czasu. Siatkówka to nie matematyka, ale relacje międzyludzkie i praca. Dlatego wiem jak istotny jest poniedziałkowy mecz i będę na niego gotowy, to znaczy my będziemy gotowi.

Jak się czułeś w nowej częstochowskiej hali. Zrobiła na tobie wrażenie?

Nowa hala jest wspaniała, a członkowie klubu bardzo mili. Zobaczymy później, jakie będą reakcje kibiców na wygrany i przegrany mecz. Póki co moje pierwsze wrażenie jest pozytywne.

Cały wywiad Tadeusza Iwanickiego w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved