Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Bez niespodzianek w meczach rewanżowych

Challenge Cup K: Bez niespodzianek w meczach rewanżowych

W meczach rewanżowych 1/16 finału Challenge Cup kobiet było sporo emocji. Losy rywalizacji odwróciło Alterno Apeldoorn. Dużo problemów z wywalczeniem  awansu miał Azerrail Baku, a blisko sprawienia niespodzianki było Jedinstvo Stara Pazova.

Calcit Kamnik nie okazał się wymagającym przeciwnikiem dla Stod Volley Steinkjer. Norweski zespół również na wyjeździe wykazał wyższość nad słoweńskim przeciwnikiem, choć tym razem oddał mu jednego seta. Z polskich zawodniczek na parkiecie pojawiła się jedynie Paulina Szpak, która dołożyła swoją cegiełkę do awansu skandynawskiej ekipy do dalszej fazy rozgrywek. W 1/8 finału jest już także Asterix Kieldrecht, który rozgromił u siebie ATSC Sparkasse Klagenfurt, pozwalając rywalkom w trzeciej odsłonie zdobyć zaledwie dziewięć punktów. Swój udział w zwycięstwie belgijskiego teamu miała Kaja Grobelna, która zgromadziła na swoim koncie 10 oczek.

We własnej hali awans do kolejnej rundy przypieczętowały Bursa BBSK oraz Ilbank Ankara. Wprawdzie ta druga drużyna oddała rywalkom jednego seta, ale nie miało to żadnego znaczenia dla końcowego wyniku. Podobnej sztuki dokonało Kanti Schaffhausen, które odprawiło z kwitkiem Haifa VC, zaś Chimik Jużnyj rozgromił po raz drugi TSV Dudingen. Z kolei na wyjeździe po raz drugi wyższość nad przeciwnikami udowodniły Urałoczka Jekaterinburg, Igor Gorgonzola Novara, Rocheville Le Cannet i Orbita Zaporożnje.

Blisko odwrócenia losów rywalizacji był Jedinstvo Stara Pazova, który ograł u siebie Rote Raben Vilsbiburg, więc zwycięzcę całej rywalizacji musiał wyłonić złoty set, w którym lepsza okazała się drużyna z Niemiec. Również Alterno Apeldoorn odrobiło straty poniesione na wyjeździe, a w złotym secie okazało się lepsze od Gent Dames. Zaskakująco dużo problemów z wywalczeniem awansu do kolejnej rundy miał Azerrail Baku, który przegrał na wyjeździe 1:3 z Volley Koniz. Jednak w złotym secie zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Brawa należą się Sagres Neuchatel, które z klasą pożegnało się z europejskimi pucharami. Wprawdzie po trzech setach przegrywało już 1:2 z Pannaxiakos Naxos, co oznaczało, że przyjezdne wywalczyły awans, ale szwajcarska drużyna się nie poddała i po tie-breaku ograła przeciwniczki.