Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Puchar CEV: Spacerek atomówek i awans do następnej rundy

Puchar CEV: Spacerek atomówek i awans do następnej rundy

Siatkarki Atomu Trefla Sopot potwierdziły w czwartkowy wieczór, że wysokie zwycięstwo na własnym parkiecie z Gea Happel Amigos Zoersel nie było dziełem przypadku. Sopocianki równie imponująco w trzech setach wygrały w spotkaniu rewanżowym.

Bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie rewanżowe z Gea Happel Amigos Zoersel podopieczne Lorenzo Micelliego, które błyskawicznie uzyskały dwupunktowe prowadzenie. Sopocianki nie zwalniały tempa i na pierwszej przerwie technicznej miały pięciopunktową przewagę. Belgijki punktowały głównie po błędach ekipy Atomu Trefla, który po wznowieniu gry nieco się rozluźnił. Happel Zoersel zbliżył się na 6:10, ale Polki błyskawicznie zaczęły uciekać rywalkom i przy stanie 6:13, po kontrze Charlotte Leys, o czas dla zespołu poprosił Ivo De Mulder. Po wznowieniu gry niewiele się zmieniło. Inicjatywa wciąż leżała po stronie zespołu z Wybrzeża, który pewnie zmierzał po wygraną. Szkoleniowiec gospodyń próbował rotować składem, ale i to nie przyniosło spodziewanych efektów. Atom Trefl konsekwentnie parł do przodu, odskakując na 19:10 i wygrywając po ataku Katarzyny Zaroślińskiej 25:16.

Po zmianie stron wyrównana walka toczyła się tylko przez kilka pierwszych akcji. Później do głosu doszły atomówki, przekształcając drugą odsłonę meczu w „teatr jednego aktora”. Zespół Lorenzo Micelliego po kilku minutach gry wyszedł na 13:5, prowadząc po kontrze Zaroślińskiej 20:9. Reprezentacyjna atakująca postawiła kropkę nad „i” w ostatniej partii, zapewniając tym samym drużynie Atomu Trefla awans do ćwierćfinału Pucharu CEV.

Wygrana w drugim secie sprawiła, że włoski szkoleniowiec atomówek zaczął dokonywać zmian. Na rozegraniu od pierwszej akcji pojawiła się Anna Kaczmar, a na środku znalazła się Maja Tokarska. Co prawda widowisko zrobiło się zdecydowanie bardziej wyrównane, ale nie przyniosło to spadku jakości gry ekipy znad Bałtyku. Belgijki próbowały walczyć, wychodząc nawet na prowadzenie. Jednak ostatecznie przeważyło doświadczenie dwukrotnych mistrzyń Polski, które po bloku Zaroślińskiej wyrównały na 10:10. Od tego momentu sopocianki powoli zaczęły przejmować inicjatywę. Kiedy odskoczyły na 13:11, o czas poprosił trener De Mulder, którego zespół przegrywał po chwili 11:17. Po drugiej stronie siatki Micellini sukcesywnie z ławki rezerwowych wpuszczał kolejne zawodniczki, a przewaga Atomu Trefla wciąż rosła. Ostatecznie zespół z Sopotu wygrał po kontrze Tokarskiej 25:18.

Gea Happel Amigos Zoersel – Atom Trefl Sopot 0:3
(16:25, 12:25, 18:25)
awans: Atom Trefl

Gea Happel: Lauwers (1), Vandendriessche (1), Eykens (8), Adams (8), Daerden (3), Kerremans (1), Schuerwegen (libero) oraz Horn (4), Peters, Vandenbussche i Martens (libero)
Atom Trefl: McClendon (9), Leys (10), Bełcik (2), Łukasik (8), Cooper (9), Zaroślińska (21), Durajczyk (libero) oraz Tokarska (4), Miros (1) i Kaczmar (2)