Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mateusz Masłowski: Cieszymy się z każdego wygranego punktu

Mateusz Masłowski: Cieszymy się z każdego wygranego punktu

fot. Piotr Kochanowski

W 14. kolejce I ligi uczniowie SMS-u Spała niespodziewanie pokonali  Camper Wyszków 3:2. - Od początku meczu prezentowaliśmy się bardzo dobrze i udało nam się uzyskać znaczącą przewagę - relacjonował libero Mateusz Masłowski.

Po dwóch przegranych partiach postawiliśmy wszystko na jedną kartę. Nie odpuściliśmy ani jednej piłki do samego końca i dzięki temu mogliśmy cieszyć się z ostatecznego zwycięstwa – ocenił zawodnik.

Wyniki podopiecznych trenerów Jacka Nawrockiego, Macieja Zendeła i Sebastiana Pawlika cieszą, ale również zaskakują. Takich rezultatów w I lidze jeszcze SMS jeszcze nie miał. – Naszym celem na ten sezon jest wejście do fazy play-off, ale jeżeli uda nam się to osiągnąć, to na pewno nie odpuścimy i będziemy starać się o wygraną w każdym kolejnym meczu. Oczywiście naszym marzeniem jest wywalczyć mistrzostwo I ligi. Zdajemy sobie sprawę, że będzie to ciężkie zadanie, ale na pewno możliwe – zaznaczył Masłowski.

Teraz cieszymy się z każdego wygranego punktu i z takim nastawieniem wychodzimy na każdy mecz. Przed sezonem wszyscy przewidywali, że będziemy jedną z ostatnich drużyn w lidze. My jesteśmy zadowoleni z miejsca, na którym jesteśmy, aczkolwiek szkoda nam dwóch, trzech meczów, które były w naszym zasięgu. Wygrane w tych spotkaniach dawałyby nam możliwość bycia w pierwszej „trójce” – dodał.Mateusz Masłowski jest również podstawowym zawodnikiem w reprezentacji Polski kadetów, która ostatnio rozegrała kontrolne mecze z Rosją i Czechami. W Spale Polacy dwukrotnie pokonali reprezentację Rosji 3:2 i 3:0. – Do tej pory wszystkie mecze, które rozegraliśmy z Rosjanami, kończyły się naszym zwycięstwem i mamy nadzieję, że już tak zostanie. Z Czechami przegraliśmy pierwszy mecz po walce. Jednak w tym spotkaniu w naszej drużynie wystąpili sami młodzi zawodnicy z rocznika 1998, gdyż trener dał nam odpocząć po meczu z Camperem Wyszków. W drugim sparingu z Czechami to już my byliśmy górą – powiedział.

Reprezentacja Polski kadetów przygotowuje się do przyszłorocznych mistrzostw Europy oraz mistrzostw świata. Do tej pory głównym rywalem biało-czerwonych podczas mistrzowskich imprez byli Rosjanie, jednak ostatnie wyniki świadczą o tym, że w tym roku jesteśmy w stanie pokonać Sborną. – Mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata są naszym głównym celem i na każdej z tych imprez będziemy chcieli zdobyć złoto. Trzeba jednak pamiętać, że nie tylko Rosja jest groźnym przeciwnikiem. W naszej kategorii wiekowej mocne zespoły mają również Włosi czy Turcy. My do każdego meczu będziemy podchodzić bardzo zmotywowani i wierzę, że zaowocuje to medalem – zakończył Masłowski.

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved