Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Kontuzje, Młoda Liga i brak funduszy problemem w Starym Sączu

Kontuzje, Młoda Liga i brak funduszy problemem w Starym Sączu

fot. archiwum

- W naszym zespole grają głównie młode siatkarki, które też mają swoje rozgrywki. Ligowe tempo spowodowało, że przyszło duże zmęczenie, a z nim kontuzje - mówi trener wycofanego z rozgrywek II ligi kobiet Popradu Stary Sącz, Janusz Pasiut.

Na początku była wielka radość z awansu do II ligi. Później przyszła ligowa rzeczywistość i gorycz porażek, bowiem zespół znad Popradu mimo niezłej gry przegrywał mecz za meczem. W końcu pojawiła się plaga kontuzji i nie było komu wybiec na boisko, by walczyć o ligowe punkty, bo trener Janusz Pasiut nie ma długiej ławki rezerwowych. – To, co się stało, to więcej niż lawina w górach – mówi zdenerwowany trener zespołu MUKS-u Popradu Stary Sącz Janusz Pasiut.

Zerwane wiązadła ma Małgorzata Barszcz i długo jej nie zobaczymy na parkiecie. Wciąż chora jest Marzena Suchodolska. Ponadto rękę złamała Paulina Tokarczyk, a choroba Karoliny Szczygieł spowodowała problemy z sercem, ale już wszystko jest w porządku. Jakby tego było mało, zabrakło nam 15 tys. zł na dokończenie rozgrywek w II lidze, które zakończyliśmy na 9. miejscu. I chyba to jest najważniejszy problem w klubie.

Zespół ze Starego Sącza bierze także udział i to z powodzeniem w rywalizacji Młodej Ligi, mając do dyspozycji te same zawodniczki. – Po awansie do kolejnej rundy przed nami ważne i trudne mecze w Młodej Lidze – dodaje Janusz Pasiut. – Niestety tabela tak się ułożyła, że czekają nas bardzo dalekie wyjazdy. Zagramy w Sopocie, Policach, Legionowie oraz Rzeszowie. Zarząd klubu po długiej i gorącej dyskusji uznał, że Młoda Liga jest ważniejsza i na tym się koncentrujemy. W naszym zespole grają głownie młode siatkarki, które też mają swoje rozgrywki. Ligowe tempo spowodowało, że przyszło duże zmęczenie, a z nim kontuzje – dodaje trener.W Młodej Lidze, gdzie prawo gry ma zespół z Muszyny, a reprezentują ten klub zawodniczki ze Starego Sącza, rozgrywki wznowione zostaną 17 stycznia. Zespół awansował do grupy finałowej i będzie grał o mistrzostwo Polski. Dobiegają też końca rozgrywki w małopolskich ligach juniorek i kadetek. W nich Poprad walczyć będzie najprawdopodobniej o prawo gry w ćwierćfinale mistrzostw kraju.

więcej w Dzienniku Polskim

źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved