Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Jochen Schöps: Czeka nas bardzo interesujący mecz

Jochen Schöps: Czeka nas bardzo interesujący mecz

fot. Joanna Skólimowska

Przed Resovią Rzeszów rewanż z Berlin RV, tym ważniejszy, że rzeszowianie mają za co rewanżować się niemieckiej drużynie. - Chcemy zagrać na dużo lepszym poziomie niż przed dwoma tygodniami - mówi przed meczem Jochen Schöps.

Jesteście chyba mocno zdeterminowani przed rewanżem z Berlinem, z którym przegraliście gładko przed dwoma tygodniami?

Jochen Schöps: – Przede wszystkim chcemy zagrać na dużo lepszym poziomie niż przed dwoma tygodniami. Oczywiście interesuje nas zwycięstwo, ale ważne jest to, żebyśmy byli w stanie grać swoją siatkówkę. Na treningach było widać po nas wszystkich dużą motywację i determinację. Teraz pora na to, żeby to pokazać w meczu, który będzie dla nas bardzo ważny.

Dołek, w którym byliście przed dwoma tygodniami, jest już za wami?Mam nadzieję, że tak. W sporcie zawsze jest tak, że są lepsze i gorsze momenty. Ostatnio mieliśmy ten groszy okres gry, ale robimy wszystko, żeby to trwało jak najkrócej.

Z perspektywy czasu uważa pan, że ta porażka z Berlinem wynikała z nadzwyczaj dobrej gry rywali czy przede wszystkim z waszej słabości?

Na tę porażkę złożyło się kilka czynników. Na pewno zespół z Berlina rozegrał bardzo dobre spotkanie, ale nawet jeśli rywale zagraliby na nieco słabszym poziomie, to ciężko byłoby nam wygrać, bo graliśmy znacznie poniżej naszych możliwości. Zdajemy sobie sprawę, że musimy grać dużo lepiej, poczynając od bloku i obrony, po to, żeby później kończyć jak najwięcej kontr. W tych elementach rywale byli od nas znacznie lepsi. Być może teraz oni będą mieli nie najlepszy początek meczu. To jest bardzo ważny pojedynek także dla nich. Ostatnio przegrali spotkanie pucharowe z VfB Friedrichshafen i odpadli z tych rozgrywek, wiec będą chcieli wynagrodzić swoim kibicom to niepowodzenie. Jestem przekonany, że czeka nas bardzo interesujący mecz, w którym oba zespoły będą chciały pokazać się z dobrej strony i zobaczymy, która z nich zrobi ten pierwszy pozytywny krok.

Ten pojedynek najprawdopodobniej zadecyduje o tym, który z zespołów zajmie pierwsze miejsce w grupie C.

Na to wygląda. Od początku rozgrywek Ligi Mistrzów wiedzieliśmy o tym, że Berlin RV będzie naszym najtrudniejszym rywalem w grupie. Ten rewanżowy pojedynek z nim może być decydujący dla układu tabeli.

Rywale mogą liczyć na atut własnej hali.

Jak większość zespołów, grając u siebie, czują się jeszcze pewniej. Jednak każda drużyna mimo atutu swojej hali może mieć słabszy moment, tak jak to miało miejsce w naszym przypadku. Na pewno atmosfera w Max Schmeling Halle będzie bardzo fajna. Na trybunach będzie sporo kibiców i berlińczycy będą czuli ich wsparcie. Natomiast ten doping publiczności zdopinguje nas do dobrej gry tym bardziej, że na tym meczu nie zabraknie pewnie także naszych kibiców.

Cały wywiad Karoliny Korbeckiej w przegladsportowy.pl

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved