Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > EEVZA: Dwa zwycięstwa polskich kadetek

EEVZA: Dwa zwycięstwa polskich kadetek

fot. archiwum

Udanie polskie kadetki rozpoczęły tegoroczną przygodę z turniejem o Puchar Strefy Wschodnioeuropejskiej. Podopieczne Andrzeja Pecia i Rafała Kalinowskiego po pierwszym dniu zmagań mają na koncie dwie wygrane i prowadzą w grupie B.

Reprezentantki Polski bardzo intensywnie przygotowywały się do turnieju EEVZA, który będzie ostatnim bardzo poważnym sprawdzianem naszych kadetek przed styczniowymi kwalifikacjami do mistrzostw Europy. Na początku grudnia Andrzej Peć powołał szeroki skład kadry, która do 14 grudnia trenowała na obiektach COS-u w Szczyrku. Po rozgrywanym awansem meczem 13. kolejki spotkań I ligi z Jokerem Świecie, biało-czerwone odjechały na Łotwę. – Na miejsce dotarliśmy w środę przed południem. Po krótkiej aklimatyzacji przeszliśmy trening, a dzisiaj rozpoczęliśmy udział w turnieju – powiedział w rozmowie telefonicznej Rafał Kalinowski, drugi trener naszej reprezentacji.

Polki turniej o Puchar Strefy Wschodnioeuropejskiej rozpoczęły wręcz koncertowo. Ich pierwszym przeciwnikiem była reprezentacja Gruzji, która nie postawiła wysoko poprzeczki. Nasze siatkarki lekko, łatwo i przyjemnie wygrały w trzech setach, do 14, 14 i 15. Dużo trudniej biało-czerwone miały w drugim spotkaniu, w którym zmierzyły się z rówieśniczkami z Estonii. Rywalki na przewagi wygrały premierową odsłonę meczu, jednak w dwóch kolejnych partiach lepsze były siatkarki duetu trenerskiego Andrzej Peć – Rafał Kalinowski. – Popełniliśmy zbyt dużo prostych błędów własnych. To spowodowało, że na boisku zrobiło się nerwowo. Na szczęście w ostatecznym rozrachunku to my okazaliśmy się lepsi, wygrywając 2:1 – zakończył drugi trener reprezentacji Polski kadetek.

Jutro Polki zagrają z niepokonaną do tej pory Ukrainą oraz gospodyniami turnieju, Łotyszkami. Dwa najlepsze zespoły z grupy awansują do półfinału.Gruzja – Polska 0:3
(14:25, 14:25, 15:25)

Polska – Estonia 2:1
(24:26, 25:21, 25:13)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved