Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Brazylia może zostać ukarana przez FIVB

Brazylia może zostać ukarana przez FIVB

fot. archiwum

Finały Ligi Światowej 2015 miały być rozegrane w Brazylii. Tymczasem tamtejsza federacja odmówiła organizacji, a wszystko przez kary jakie światowa federacja nałożyła na reprezentantów tego kraju. To może nieść za sobą kolejne sankcje ze strony FIVB.

O wykroczeniach Brazylijczyków podczas mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce było głośno niejednokrotnie. Butne zachowanie siatkarzy, ale także trenera Bernardo Rezende, który m.in. kilkukrotnie odmówił udziału w obowiązkowych konferencjach prasowych, nie uszły uwadze FIVB, która to nałożyła na Brazylijczyków kary. W mistrzostwach świata nie pomogła interwencja m.in. Felipe Fontelesa, który z własnej woli zastąpił swojego szkoleniowca na jednej z konferencji, nie chcąc zaostrzać sytuacji – to nie pomogło. Szkoleniowiec canarinhos zawieszony został na 10 spotkań swojej reprezentacji, zawodnicy – Mario i Murilo – zdyskwalifikowani są: pierwszy – na sześć spotkań i drugi na jeden mecz. Ponadto na trenera Rezende oraz jego syna Bruno nałożono kary finansowe.

To jednak może być nie koniec kar dla brazylijskiej siatkówki. Za odmowę organizacji Final Six Ligi Światowej (turniej miał odbyć się w Rio de Janeiro w dniach 14-19 lipca) FIVB może nałożyć na brazylijską federację siatkarską nie tylko wysoką karę finansową. Brazylijczycy mogą otrzymać roczny zakaz startów w turniejach międzynarodowych, a także kilkuletni zakaz organizacji takich zawodów.

źródło: inf. własna, katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved