Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Andrzej Kowal: Wszystko odbywa się w głowie

Andrzej Kowal: Wszystko odbywa się w głowie

fot. Izabela Kornas

- Zdajemy sobie sprawę z wagi tego pojedynku i jedziemy tam, żeby go wygrać. Chłopaki na pewno pokażą ogromną ambicję, stać nas na zwycięstwo, bo w Rzeszowie mimo bardzo dobrej gry Berlina to sami przegraliśmy go w głowie - mówi Andrzej Kowal.

Siatkarze Asseco Resovii w Berlinie będą chcieli pokazać, że kryzys formy już za nimi. Wygrana może dać im awans do fazy play-off Ligi Mistrzów. – Z takich trudnych momentów nie wychodzi się tak szybko. Naprawdę to jest długi proces. Na pewno chłopcy czują się już troszeczkę lepiej, a na ile lepiej – trudno powiedzieć. Głowa będzie mocniejsza, jak będą zwycięstwa, bo to jest najlepszy proces. To jest czynnik, który nagle może wszystko zmienić. Już było tyle sytuacji, gdy wszyscy mówili, że są zmęczeni itd., a jedno zwycięstwo odmieniało kolejne mecze czy losy. Wszystko odbywa się w głowie – twierdzi trener rzeszowian, Andrzej Kowal.

To jest wynik kumulacji kilku czynników, ale ten miał duży wpływ na naszą dyspozycję. Wiedzieliśmy, że przyjdzie trudny moment i tego się nie udało uniknąć. W tych dwóch meczach ze Skrą i Berlinem dyspozycja chłopaków była na niskim poziomie. Na pewno oczekiwaliśmy lepszej gry i to było dla nas rozczarowaniem – dodaje Andrzej Kowal, cytowany przez Przegląd Sportowy. – Trzeba myśleć pozytywnie, nic nie jest przegrane, a wszystko jest jeszcze do wygrania. To taka sama sytuacja jak jest w play-off, gdzie chcąc grać dalej, trzeba wygrać każdy kolejny mecz, a jeżeli przegrywasz, to odpadasz. Gramy dalej. Głowa do góry. Trzeba pozytywnie myśleć i zobaczymy co będzie, życie pokaże – dodaje szkoleniowiec Asseco Resovii.

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved