Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dmytro Filippov: Czeka nas wielka bitwa

Dmytro Filippov: Czeka nas wielka bitwa

fot. Joanna Skólimowska

- Podróż trwała piętnaście godzin i była męcząca, ale czujemy się naprawdę dobrze. Nie możemy się już doczekać tego meczu - mówi przed spotkaniem Jastrzębskiego Węgla z Lokomotiwem Nowosybirsk Dmytro Filippow.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla dotarli dzisiaj do stolicy Syberii. – Podróż przebiegła w porządku. Z Żor udaliśmy się autokarem do Warszawy, stamtąd samolotem do Moskwy, a ze stolicy Rosji polecieliśmy do Nowosybirska. Trwało to około piętnastu godzin. Oczywiście było to męczące, ale po przyjeździe na miejsce był czas na odpoczynek, więc teraz czujemy się już naprawdę dobrze – mówi Dmytro Filippov , rozgrywający Jastrzębskiego Węgla.

Zawodnik pomarańczowej drużyny przyznaje, że jest podekscytowany tym, co zastał na miejscu w liczącym blisko 1,5 miliona mieszkańców Nowosybirsku, trzecim pod względem liczby ludności mieście Rosji. – Naprawdę jest się czym emocjonować. Jest to ogromne miasto. Zachodzę w głowę, gdzie ci wszyscy ludzie podążają?! Wygląda to tak, jakby naraz cała ludność miasta wyległa na ulicę. A do tego jeszcze ten gigantyczny ruch uliczny. Wszędzie pełno samochodów, potężne korki. Coś nieprawdopodobnego! – relacjonuje Dima. Zespół dotarł do Hotelu DoubleTree by Hilton Novosibirsk przed godziną 10:00 lokalnego czasu. – I od razu niespodzianka. Okazało się, że dyrektor hotelu jest Polakiem – mówi.

Urodzony w Ługańsku na Ukrainie, a mający greckie obywatelstwo gracz, bardzo ucieszył się na widok… śniegu w Rosji. Przypomnijmy, że zeszłej zimy, kiedy aura w Polsce była bardzo łaskawa, a temperatury w styczniu dodatnie, zawodnik napisał na Twitterze: „Co sie stalo ?gdzie snieg w Polsce? pogoda masakra! CHCE SNIEGA !!!" [pisownia oryginalna], czym dosłownie wywołał śnieżną… lawinę dyskusji na ten temat. Fani rozkręcili wokół tej z pozoru błahej historii ciekawą akcję oznaczoną hasztagiem #VolleyFamilychceŚNIEGADlaDimy, gdzie umieszczali zdjęcia, memy, komentarze, frazy nawiązujące do „białego puchu". – W Nowosybirsku jest mnóstwo śniegu. Pogoda nawet sprzyja spacerom. I, uwaga, małe zaskoczenie… Wcale nie jest tak mroźno, jak można było się spodziewać. Tylko minus osiem stopni. Oczywiście bardzo mi tego brakowało, ale to już pewnie wszyscy wiecie – śmieje się Filippov.W środę o godzinie 20:30 miejscowego czasu zespół odbył pierwszy trening w hali SKK Sever NOVOSIBIRSK. W czwartek o godzinie 14:00 polskiego czasu siatkarze z Jastrzębia-Zdroju wybiegną naprzeciw drużyny wicemistrza Rosji, Lokomotiwu. – Nie możemy się już doczekać tego meczu. Wiemy, że czeka nas wielka bitwa – przyznaje zawodnik.

 

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved