Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Spiridonow ukarany za zachowanie podczas MŚ

Spiridonow ukarany za zachowanie podczas MŚ

fot. FIVB

Kibice zapamiętali rosyjskiego siatkarza Aleksieja Spiridonowa bardziej za wybryki podczas meczów niż za samą grę podczas mundialu, który odbywał się w Polsce. Teraz został ukarany za swoje zachowanie przez Światową Federację Siatkówki.

Rosyjski siatkarz podczas meczu z Niemcami po jednej z akcji stanął naprzeciw trybuny i strzelał z wyimaginowanej broni. Komisja dyscyplinarna FIVB zdecydowała, że ten gest w stronę kibiców był obraźliwy i ukarała zawodnika dyskwalifikacją w reprezentacji na dwa oficjalne mecze. – Komisja przejrzała wszystkie materiały z mistrzostw i nałożyła na naszego siatkarza karę. Groziło mu aż dziesięć meczów dyskwalifikacji i kara finansowa w wysokości 10 tys. franków szwajcarskich. Został więc potraktowany łagodnie – mówi Aleksandr Jaromienko, sekretarz generalny rosyjskiej federacji siatkarskiej. – My z kolei nie chcieliśmy odwołać się od tej decyzji.

Przypomnijmy też, że po meczu z Polską w łódzkiej Atlas Arenie Spiridonow zachował się jeszcze bardziej skandalicznie. Przy zejściu z boiska do szatni opluł bowiem kibiców, którzy stali w pobliżu. Za to federacja już siatkarza nie ukarała. Wszystko wskazuje więc na to, że Spiridonow nie zagra w meczach z Polską w ramach Ligi Światowej, które odbędą się w maju 2015.

To nie jedyny wybryk siatkarza z Rosji na tym turnieju, o którym trener Brazylii powiedział kiedyś, że „jest chory psychicznie i potrzebuje leczenia”. Po losowaniu III fazy turnieju siatkarz zasugerował na Twitterze, że Polacy nie wyjdą z grupy i dodał, że „żal mu pszeków”. „Pszeki” to znane pogardliwe, lekceważące określenie na Polaków. Wykazujące rzekomą wyższość języka rosyjskiego nad polskim i jego „szeleszczeniem” wywoływanym przez szumiące głoski „sz” i „cz”. Swój wpis Spiridonow potem skasował.Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, mistrzostwa świata, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved