Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Rzeszowianki nie poddają się w walce o czołową „ósemkę”

Rzeszowianki nie poddają się w walce o czołową „ósemkę”

fot. Łukasz Krzywański

Beniaminek Orlen Ligi Developres SkyRes I rundę zakończył na 9. miejscu z dorobkiem dziewięciu punktów. Do ósmej lokaty gwarantującej grę w fazie play-off zespół z Rzeszowa traci punkt. Polski Cukier z Muszyny nie był gościnny dla beniaminka.

Ciężko mieć pretensje do dziewczyn, które dobrze realizowały taktykę. O wyniku zadecydował dużo większy potencjał przeciwnika – mówi Marcin Wojtowicz, trener rzeszowskiej drużyny po porażce w Muszynie. – Zrealizowaliśmy wszystkie założenia taktyczne. O wygranej przeciwnika zadecydował jego większy potencjał i rozstrzyganie akcji w kluczowych momentach. My koło 16., 17. punktu popełnialiśmy błędy. W pierwszym secie gospodyniom w kilku zagraniach sprzyjała fortuna, ale jak to się mówi, szczęście siedzi okrakiem na siatce – stwierdza szkoleniowiec beniaminka z Rzeszowa.

Zabrakło wiary we własne umiejętności. Wychodziła nam jedna, druga akcja, a potem znów traciłyśmy cztery punkty z rzędu. To podcinało skrzydła – mówi atakująca Developresu, Paula Szeremeta, która ma już dość porażek. – Wszystkie w drużynie oczekujemy od siebie dużo więcej. Nie można się już tłumaczyć młodym wiekiem i brakiem doświadczenia. Czas zacząć wygrywać – stwierdza atakująca ekipy z Rzeszowa.

W najbliższych spotkaniach będzie z tym jednak ciężko. Developres SkyRes wyjeżdża do Polic i Łodzi, w hali Podpromie pojawi się dopiero 5. stycznia, gdy gościć będzie Impel Wrocław. – Walczymy z drużynami z czołówki, ale zawsze czegoś nam brakuje. Nie załamujemy się i walczymy o miejsce w ósemce – dodaje przyjmująca Emilia Mucha, w poprzednim sezonie zawodniczka Muszynianki.Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved