Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polscy kadeci lepsi w sparingu od Czechów

Polscy kadeci lepsi w sparingu od Czechów

fot. archiwum

Reprezentacja Polski przygotowuje się do eliminacji do mistrzostw Europy. W ramach treningów biało-czerwonych czeka seria sparingów. W drugim z nich Polacy pokonali po pięciosetowym pojedynku kadetów z Czech.

Był to mecz walki i bardzo dobry sprawdzian dla naszych młodych siatkarzy – powiedział trener polskiego zespołu, Jacek Nawrocki.Czesi w tym roczniku mają mocny zespół i będą kandydatem do medali w mistrzostwach Europy. Rywale mieli trudną zagrywkę i nasi przyjmujący musieli się sprężać, żeby wywiązać skutecznie ze swojej roli. Z każdą akcją przyjęcie było coraz lepsze.

W tie breaku biało-czerwoni wygrali bardzo wysoko, 15:3. Stało się tak m.in. za sprawą Huberta Piwowarczyka, który miał silną zagrywkę. Jego dobrą postawę w tym elemencie koledzy z zespołu uzupełniali świetnym blokiem i obroną.

Między świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem reprezentacja Polski kadetów przygotowująca się do eliminacji do mistrzostw Europy rozegra w Spale trzy mecze ze swoimi fińskimi rówieśnikami. W niedzielę natomiast Polacy rozpoczęli serię sparingów od przegranej 0:3.Polska – Czechy 3:2
(15:25, 25:22, 19:25, 25:20, 15:3)

Polska: Droszyński, Ziobrowski, Kochanowski, Piwowarczyk, Tomasz Fornal, Kwolek, Masłowski (libero) oraz Kozub, Moniak i Huber

Polska – Czechy 0:3
(22:25, 15:25, 19:25)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved