Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Piotr Gacek: ZAKSA to nie jest słaba drużyna

Piotr Gacek: ZAKSA to nie jest słaba drużyna

Siatkarze Andrei Anastasiego zapisali na swoim koncie kolejną wygraną, tym razem po meczu w Kędzierzynie-Koźlu. - Na pewno jesteśmy dobrze przygotowani, mocno trenujemy i przelewamy to potem na parkiet - mówi Piotr Gacek, libero gdańszczan.

To był udany powrót do Kędzierzyna-Koźla, nie dość, że była okazja spotkać się z kolegami, to jeszcze wygraliście.

Piotr Gacek: – Najważniejsze są te trzy punkty, bo to nasz pierwszorzędny cel, ale fajnie było też wrócić na stare śmieci. Grałem w ZAKSIE cztery lata, spędziłem tam kawał sportowego życia i bardzo się cieszę, że znów mogłem pojawić się w hali, spotkać z zawodnikami, kibicami, na mecz przyjechali też moi bliscy. Po spotkaniu była chwila, aby porozmawiać, wymienić parę spostrzeżeń z chłopakami, jak tam w nowych klubach. Spędziłem czas w bardzo sympatycznej atmosferze i mogę powiedzieć, że cieszę się podwójnie, bo jeszcze wywiozłem trzy punkty.

Macie patent na ZAKSĘ? Znów wygraliście. Oni są tacy słabi czy wy mocni?

Nie chciałbym tego oceniać, ale na pewno jesteśmy dobrze przygotowani, mocno trenujemy i przelewamy to później na parkiet. A czy mamy patent? Może coś w tym jest, ale z drugiej strony nie tylko my pokonaliśmy ZAKSĘ, inne zespoły też z nią wygrały, więc nie tylko my mamy ten patent, inni też go znaleźli. ZAKSA chyba rzeczywiście trochę w tym okresie i w takim składzie nie prezentuje się tak, jak życzyliby sobie tego kibice, jak nas przyzwyczaiła przez lata. Ale to nie jest słaba drużyna.

Fatalny był zwłaszcza drugi set, ZAKSA przegrywała 0:6 i 6:16, by ulec 16:25. Kibice dawno czegoś takiego nie widzieli.

Zdarzają się takie sety. Raz grałem w takim, gdzie było podobnie, teraz miałem szczęście, że występowałem w drużynie, która wysoko wygrała. Czasem jest tak, że czego człowiek się nie dotknie, to zrobi dobrze, a czasem – że wszystko, co dotknie, to zepsuje, i tak właśnie było ze strony ZAKSY.