Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > Paulina Bałdyga: Na pewno się nie poddamy

Paulina Bałdyga: Na pewno się nie poddamy

fot. Joanna Pacak

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz w tej edycji Orlen Ligi jak dotąd zajmują ostatnie miejsce w tabeli, bez ani jednej wygranej. O tym, jakie czynniki składają się na takie, a nie inne wyniki, Młodej Lidze oraz kwalifikacjach do MŚ U-20 Strefie Siatkówki opowiedziała Paulina Bałdyga.

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz w tym sezonie Orlen Ligi nie wygrały jeszcze meczu i z dorobkiem zaledwie dwóch punktów za tie-breaki z Budowlanymi Łódź i Developresem SkyRes Rzeszów zamykają ligową tabelę. – Na nasze rezultaty składa się wiele czynników. Po części jest to nasz młody wiek, ale także i sfera mentalna. Pomimo tego uważam, że nie ma usprawiedliwienia na to, że zajmujemy ostatnie miejsce w ligowej tabeli – przyznała Paulina Bałdyga, rozgrywająca pałacanek. Czy młoda zawodniczka widzi jakieś światełko w tunelu, jakiś symptom, że może być lepiej? – Oczywiście, że tak. Cały czas ciężko pracujemy na treningach, na pewno się nie poddajemy. Mam nadzieje, że wkrótce przyniesie to oczekiwany rezultat – stwierdziła z optymizmem.

Dla Bałdygi to są dopiero pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce, jest ona wciąż jeszcze reprezentantką Polski juniorek. 18-latka dostaje szanse na pokazanie swoich umiejętności, ale czy ciężko jest odnaleźć się w realiach Orlen Ligi? – Z meczu na mecz jest coraz lepiej. Rywalizacja z najlepszymi daje jeszcze większą motywację do ciężkiej pracy – przyznała młoda zawodniczka Pałacu Bydgoszcz. Miała ona także okazję występować na parkietach Młodej Orlen Ligi. Trzecie miejsce w grupie z Atomem Treflem Sopot, Chemikiem Police i PGNiG Naftą Piła i w konsekwencji brak walki o medale nie jest satysfakcjonującym wynikiem dla bydgoszczanek. – Na pewno jest rozczarowaniem. Wszyscy liczyliśmy na dużo więcej, ale niestety się nie udało – podkreśliła siatkarka. A jak z perspektywy czasu Bałdyga ocenia rozgrywki Młodej Orlen Ligi, czy pomysł z ich utworzeniem okazał się trafiony? – Uważam, że ten pomysł był bardzo dobry, a poziom Młodej Ligi naprawdę jest dosyć wysoki – dodała zawodniczka.

Tuż po Nowym Roku Bałdygę i jej koleżanki z kadry juniorskiej czeka ważne wyzwanie, jakim są kwalifikacje do mistrzostw świata U-20. Podopieczne Wiesława Popika i Oskara Kaczmarczyka w dniach 9-11 stycznia zagrają z Holandią, Łotwą i Belgią. Młodej rozgrywającej ciężko jest ocenić grupę do której trafiły biało-czerwone. – Dawno nie grałam z tymi przeciwniczkami, więc ciężko mi cokolwiek na ich temat więcej powiedzieć. Na pewno jednak nie można nikogo lekceważyć – stwierdziła. Turniej kwalifikacyjny odbędzie się w Szczyrku. – Fajnie jest zagrać przed własną publicznością i pokazać się z jak najlepszej strony. Poza tym fakt, czy będziemy grać u siebie, czy w jakimś innym kraju, nie ma znaczenia, postaramy się dać z siebie wszystko i wygrać każdy mecz – zakończyła młoda rozgrywająca.źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved