Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Huragan Wołomin ponownie z kompletem punktów

II liga M: Huragan Wołomin ponownie z kompletem punktów

Siatkarze Huraganu Wołomin odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach grupy czwartej. Tym razem podopieczni Pawła Blomberga pokonali w trzech setach Legię Warszawa. Dzięki wygranej umocnili się na pozycji wicelidera.

Pojedynek lepiej rozpoczęli goście, którzy po atakach Mariusza Godlewskiego wyszli na dwupunktowe prowadzenie (10:8). Jednak zawodnicy Huraganu szybko odrobili straty – największa w tym zasługa regularnie punktującego Maksymiliana Szuleki (12:12, 18:17). Po chwili kontuzji doznał libero warszawian Tomasz Kuś. Pomimo prób kontynuowania gry, młody siatkarz Legii musiał zająć miejsce w kwadracie dla rezerwowych. W późniejszej fazie spotkania trener Mariusz Stępczyński zdecydował się przekwalifikować na libero nominalnego przyjmującego Alberta Pojawisa. Przyjezdni w końcówce pierwszej odsłony zaczęli popełniać coraz więcej błędów, a set zakończył się autowym atakiem Kamila Pietrzyka.

W następnej partii gospodarze od początku starali się narzucić przeciwnikom swoje warunki. Dzięki dwóm asom serwisowym Rafała Sędka Huragan wypracował sobie kilkupunktową przewagę (11:7). Cała druga odsłona meczu stała pod znakiem świetnych zagrywek wołominian (punkty w tym elemencie dołożyli również Szuleka oraz rezerwowy Hubert Stojczyk). Natomiast po efektownym uderzeniu z „szóstej strefy” Mateusza Gorzewskiego, zawodnicy trenera Blomberga prowadzili już 20:13. Kilka minut później dwudzieste piąte „oczko” w tym secie wywalczył Szuleka, atakując po przekątnej z prawego skrzydła.

Przez kilkanaście minut trzecia partia była bardzo wyrównana. Przełomowym momentem okazało się wejście na zagrywkę Szuleki. Zawodnicy Huraganu zdobyli wtedy od stanu 13:12 cztery punkty z rzędu. W końcówce losy seta starali się jeszcze odmienić Jakub Koc i Radosław Szymański. Ambitnie grający legioniści jeszcze raz zbliżyli się do gospodarzy (21:19). Ostatnie słowo należało jednak do siatkarzy z Wołomina. Z lewego skrzydła nie do zatrzymania był Gorzewski, a ostatnią akcję spotkania zakończył, atakując ze środka, Piotr Świerżewski.

MUKS Huragan Wołomin – MKS MDK Legia Warszawa 3:0
(25:21, 25:17, 25:20)