Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Wygrana gliwiczanek w ważnym meczu w Opolu

II liga K: Wygrana gliwiczanek w ważnym meczu w Opolu

W 11. kolejce w grupie 2 II ligi kobiet najciekawszym pojedynkiem było starcie SMS-u LO2 Opole z AZS-em Politechniki Śląskiej Gliwice. Zajmujące trzecią lokatę gliwiczanki po raz drugi w tym sezonie zwyciężyły z SMS-em za trzy punkty i zdobyły fotel wicelidera.

Siatkarki AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice po raz kolejny były zmuszone walczyć o ligowe punkty w bardzo okrojonym składzie. Tak jak w poprzednich meczach największe kłopoty pojawiły się z obsadzeniem pozycji środkowej bloku, gdzie z powodu kontuzji nie może występować kilka zawodniczek. Obok doświadczonej Sylwii Pastuszko na środku siatki zagrała więc bardzo młoda Nicole Rybakiewicz, która z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej. Zawodniczki z Opola od początku spotkania chciały wykorzystać słabość przeciwniczek na tej pozycji, ale jak się okazało, była to zła taktyka. Ataki ze środka nie przynosiły zbyt wielkich korzyści, ponieważ obie środkowe z Gliwic zagrały niezwykle czujnie i kilkukrotnie powstrzymały ataki swoich vis-a-vis. Widząc to, gospodynie przeniosły ciężar gry na skrzydła, jednak tam również nie szło im tak dobrze, jak się spodziewały. Dobre obrony Alicji Markiewicz i punktowe kontry Małgorzaty Sikory pozwoliły przyjezdnym wygrać 25:19.

Set numer dwa ułożył się dla gliwiczanek jeszcze lepiej. Przyjezdne bardzo szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę nad siatkarkami prowadzonymi przez Patryka Fogla i spokojnie kontynuowały swoją grę. Tym razem zawodniczki z województwa opolskiego postawiły bardziej zacięty opór i zdobywanie punktów nie przychodziło gliwiczankom aż tak łatwo, bo w ataku ręki nie wstrzymywała Joanna Kocemba, a w obronie mocno uwijała się Daria Michalak. Mimo tego gospodynie przegrały tę odsłonę jeszcze większą różnicą punktów, bo aż 16:25. Set numer trzy, jak to często bywa, był dużym sprawdzianem koncentracji dla zespołu prowadzącego 2:0. Bardzo szybko okazało się, że test ten zespół z Gliwic oblał. Opolanki w każdym elemencie były dokładniejsze i pokazały, że bardziej im zależy na wygraniu tej odsłony. Po dosyć wyrównanym początku SMS wrzucił drugi bieg i w końcówce wysoko prowadził (18:13). Zawodniczkom trenera Krzysztofa Czapli udało się jeszcze zdobyć kilka oczek, jednak ostatecznie przegrały 19:25.

Anna Wrzeszcz i jej koleżanki do swojej dobrej gry wróciły w secie numer cztery. Siatkówka gliwiczanek znów zaczęła przypominać tę z pierwszego i drugiego seta, a doskonale potwierdzał to rezultat na tablicy wyników – 15:10. Kiedy wydawało się, że losy meczu są już rozstrzygnięte i trzy punkty na pewno trafią w ręce akademiczek (24:20), małą niespodziankę sprawiły gospodynie. Agata Wilk i jej partnerki zdobyły trzy punkty w serii i w szeregach gliwiczanek zrobiło się dosyć nerwowo. Przy czwartej szansie na zakończenie pojedynku w „pomarańczowe” trafiła wreszcie Karolina Pawłowska i po emocjonującej końcówce czwartego seta dała AZS-owi upragniony komplet oczek (25:23).

SMS LO2 Opole – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 1:3
(19:25, 16:25, 25:19, 23:25)

SMS: Głodzińska, Wilk, Krupa, Myjak, Zich, Kocemba, Michalak (libero) oraz Sikora, Gądek, Grzechnik, Stanossek i Łabuz
AZS: Wrzeszcz, Rybakiewicz, Pastuszko, Grzelak, Sikora, Dereń, Markiewicz (libero) oraz Anton i Pawłowska