Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Guillaume Samica wzmocił częstochowski AZS

Guillaume Samica wzmocił częstochowski AZS

fot. archiwum

To już pewne - Guillaume Samica będzie przynajmniej do końca sezonu występował w AZS-ie Częstochowa. 33-letni przyjmujący, były wicemistrz Europy i wicemistrz Ligi Światowej w poniedziałek został już potwierdzony do gry.

Guillaume Samica ma już za sobą występy w polskiej lidze – w sezonie 2008/2009 grał w Jastrzębskim Węglu, a trzy lata później w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Oprócz tego ma na swoim koncie występy w takich klubach, jak m.in. włoskie Bre Banca Cuneo i Sparkling Mediolan, francuskie Stade Poitevin i AS Cannes VB, grecki Panathinaikos Ateny, rosyjska Iskra Odincowo, czy argentyński Buenos Aires Unidos. Jest wielokrotnym reprezentantem Francji.

Samica w poniedziałek przyleciał do Polski, choć z kłopotami, bo samolot, którym podróżował, nie mógł wylądować we Wrocławiu i został skierowany na lotnisko w Katowicach. Ostatecznie nad ranem Francuz dotarł do Częstochowy, w ciągu dnia spotkał się z szefami klubu, a po południu wziął udział w treningu pierwszego zespołu.

Nowy siatkarz, który w składzie AZS-u zastąpi kończącego zawodniczą karierę Michała Bąkiewicza, może zadebiutować w barwach częstochowskiego klubu już w środowym meczu Pucharu Polski z Transferem w Bydgoszczy.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved