Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Pilarz: Zaczynamy granie o życie

Grzegorz Pilarz: Zaczynamy granie o życie

fot. plusliga.pl

- Teraz zaczynamy granie tak naprawdę o życie dla nas. Musimy podnosić swój poziom, ale uważam, że to wszystko idzie w dobrym kierunku - twierdzi rozgrywający BBTS-u Bielsko-Biała, Grzegorz Pilarz, który ma nadzieję na marsz zespołu w górę tabeli.

Asseco Resovia była w piątkowym pojedynku do ugryzienia?

Grzegorz Pilarz:Jak najbardziej do ugryzienia. Zagrali bardzo przeciętnie, a na zagrywce powiedziałbym – fatalnie. My niestety te dwa pierwsze sety oddaliśmy przyjęciem, a to jest zaskakujące, bo rywale wcale tak dobrze nie zagrywali, jak się tego spodziewaliśmy. Ich ilość błędów (20 – przyp. red) naprawdę szokowała, ale cóż, zrobili to, co do nich należało.

Czy ten wasz poziom gry był podobny do tego z ostatniego meczu z Jastrzębiem?Absolutnie nie. Przed tygodniem graliśmy dużo lepiej w obronie, przyjęciu. Uważam, że jakbyśmy zagrali tak jak z Jastrzębiem przeciwko Resovii, to wygralibyśmy za trzy punkty.

Dlaczego zatem tak nie zagraliście? Czego wynikiem była ta wasza słaba gra, skoro rywal nie ustawił tak wysoko poprzeczki?

Nie mam pojęcia. Staramy się trenować bardzo dobrze. Mamy na to czas, a inne zespoły nie, tak jak Resovia, bo tego grania z LM jest dużo. My od dwóch tygodni mamy czas i widać od razu efekty tych treningów. Ale dziś to nie był ten BBTS, co w ostatnich dwóch kolejkach czy z ZAKSĄ, czy z Jastrzębiem. W nich graliśmy moim zdaniem zdecydowanie lepiej.

Teraz przed wami seria meczów z zespołami teoretycznie w zasięgu i jeśli runda rewanżowa ma być lepsza w waszym wykonaniu, wypadłoby zacząć wygrywać.

No tak. Teraz tak naprawdę zaczyna się nasza liga i granie. Bo punkty zdobyte z Jastrzębiem czy też ZAKSĄ, czy z Rzeszowem to tylko dodatek. Oczywiście, jak pokazuje liga, inne zespoły urywają punkty faworytom i to jest na ich plus. Nam się udało tylko w meczu z Jastrzębiem. Teraz zaczynamy granie tak naprawdę o życie dla nas. Musimy podnosić swój poziom, ale uważam, że to wszystko idzie w dobrym kierunku. Jak będziemy grali z tymi zespołami teoretycznie w naszym zasięgu trochę lepiej niż dziś czy jak w tamtym tygodniu, to jestem przekonany, że punkty będziemy dopisywali do naszego konta i będziemy się pięli w górę.

Rozmawiał Rafał Myśliwiec – przegladsportowy.pl

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved