Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Serafin: To był ciężki mecz

Wojciech Serafin: To był ciężki mecz

fot. archiwum

- Wydaje mi się, że lepiej zagraliśmy w bloku i mieliśmy trochę lepszą zagrywkę, wybroniliśmy parę piłek więcej od rywala. Myślę, że bardziej szanowaliśmy piłkę w kontrze - mówił po meczu w Kędzierzynie-Koźlu Wojciech Serafin.

Jak układa się twoja współpraca z Andreą Anastasim?

Wojciech Serafin:Bardzo sobie chwalę współpracę z trenerem Andreą Anastasim. Wiele się uczę od tak doświadczonego trenera. Można powiedzieć, że to najlepszy trener na świecie. Jestem bardzo zadowolony, że mam możliwość współpracy właśnie z nim. Cieszę się, że zatrudnił mnie w swoim sztabie. Mam nadzieję, że wyciągnę z tego okresu jak najwięcej dla siebie.

Można pokusić się o stwierdzenie, że dość szybko pokonaliście ZAKSĘ. Spodziewałeś się łatwego meczu?– Mecz nie był łatwy. Uważam, że spotkanie należało do trudnych. Przed każdym meczem analizujemy grę przeciwnika, przygotowujemy się taktycznie do każdego spotkania. ZAKSA w trakcie meczu cały czas coś zmieniała w swojej grze, a my musieliśmy reagować na zmiany na bieżąco, w innym przypadku moglibyśmy przegrać. To był ciężki mecz.

Drużyna z Kędzierzyna-Koźla musiała coś zmienić, bo było duże prawdopodobieństwom, że pokonacie ZAKSĘ 3:0.

– Moim zdaniem drużyna z Kędzierzyna-Koźla zagrała fajnie. W trakcie meczu zmieniali taktykę. ZAKSA to trudny rywal, z ogromnym potencjałem. Takie nazwiska jak Zagumny, Dick Kooy, Kay van Dijk, Abdel-Aziz, to podstawowi zawodnicy z reprezentacji swoich krajów.

W tym sezonie Lotos Trefl Gdańsk jest silnym przeciwnikiem. Czym spowodowany jest sukces twojego zespołu?

– Ciężko pracujemy na treningach, wylany pot, godziny spędzone na szlifowaniu naszej gry, ciężary na siłowni – to wszystko przynosi efekty. Dużo ciężkiej pracy, godziny spędzone w hali, analiza gry przeciwników, analiza naszej gry, to wszystko jest składnikiem sukcesu.

W waszym zespole widać tzw. chemię. Skąd ona się bierze?

– Moim zdaniem chemia przychodzi razem z wynikami. Gdy zespół wygrywa, mówi się, że jest między zawodnikami chemia, gdy drużyna przegrywa, wszyscy twierdzą, że są złe kontakty między graczami. Ciężko znaleźć w drużynach z dołu tabeli jakąś dużą radość z każdej akcji. Można powiedzieć, że chemia to efekt wygranych meczów. U nas akurat ta chemia jest i bardzo się z tego cieszę.

Potrafiłbyś zaraz po meczu krótko scharakteryzować mecz okiem trenera?

– Wydaje mi się, że lepiej zagraliśmy w bloku i mieliśmy trochę lepszą zagrywkę, wybroniliśmy parę piłek więcej od rywala. Myślę, że bardziej szanowaliśmy piłkę w kontrze. ZAKSA chyba była lepsza w ataku z pierwszej piłki, ale my byliśmy lepsi w ataku z drugiej piłki. Zespół z Kędzierzyna-Koźla miał z pewnością lepsze przyjęcie. Zwróciłbym uwagę również na waleczność drużyny z Gdańska. Walczyliśmy o każdą piłkę do samego końca. Zespół z Opolszczyzny podniósł się tylko na jednego seta, a my po przegranym secie potrafiliśmy się maksymalnie skoncentrować, zagrać na wysokim poziomie i pokonać rywala.

Przed wami mecze z zespołami, które są znacznie niżej w ligowej tabeli niż Lotos Trefl Gdańsk.

– Nie ma w tym sezonie drużyny, którą można zlekceważyć. Nie ma zespołów, których się nie trzeba obawiać. Moim zdaniem liga jest ciężka i wszystkie drużyny są bardzo wymagające. Do każdego meczu należy się jak najlepiej przygotować i żadnej drużyny nie można lekceważyć. My podchodzimy z pełnym szacunkiem do każdego przeciwnika.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved