Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Grzyb: Żeby z nami wygrać, trzeba zagrać na maksimum

Wojciech Grzyb: Żeby z nami wygrać, trzeba zagrać na maksimum

fot. Arkadiusz Buczyński

LOTOS Trefl Gdańsk po raz kolejny odniósł zwycięstwo nad ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Mimo wygranej 3:1 Wojciech Grzyb uważa, że nie był to łatwy mecz. - Ostatnio drużyna z Opolszczyzny prezentuje dobrą grę, świetną formę, więc obawialiśmy się rywala - przyznał.

To twój pierwszy sezon w LOTOSIE Treflu Gdańsk. Jak się czujesz w nowym miejscu, w nowym zespole?

Wojciech Grzyb: – Przeprowadzka odbyła się bez większych przygód. Wybraliśmy miłe miejsce niedaleko naszego polskiego morza. Moje dzieci mają blisko do szkoły, a ja mam blisko do hali. Jeżeli chodzi o współpracę między trenerem czy kolegami z drużyny, to układa się bardzo dobrze, a powiedziałbym nawet, że wzorcowo.

To druga wygrana z ZAKSĄ w tym sezonie, łatwo się wam gra z drużyną z Kędzierzyna-Koźla?– Tak, to już druga wygrana z drużyną z Kędzierzyna-Koźla, ale to nie był łatwy mecz. Jednak rzeczywiście spodziewaliśmy się, że ZAKSA zagra lepiej. Ostatnio drużyna z Opolszczyzny prezentuje dobrą grę, świetną formę, więc obawialiśmy się rywala.

Patrząc na statystyki, to drużyna z Gdańska miała gorsze przyjęcie, ale dużo lepszy atak od ZAKSY.

– To są statystyki. Czasami statystyka może coś powiedzieć o meczu, ale nie zawsze są to wiarygodne informacje. Myślę, że chodzi troszkę o determinację, szczęście i może „spokojną głowę” na wysokiej piłce.

Mówisz o determinacji, w waszej grze widać ogromną walkę o każdy punkt.

– Myślę, że to cechuje nasz zespół, iż walczymy o każdą piłkę. Żeby z nami wygrać, to każda drużyna musi zagrać na maksimum swoich możliwości. Często jest tak, że rywale muszą się sporo namęczyć, aby zdobyć z nami punkt lub seta, ponieważ gramy skutecznie w elemencie blok-obrona.

Przed wami jeszcze w tym roku dwa mecze, z Cerrad Czarnymi Radom i BBTS-em Bielsko-Biała, to zespoły z dołu tabeli. Sądzisz, że mecze z tymi drużynami wygracie bez większych problemów?

– Jesteśmy profesjonalistami i dobrze się przygotujemy do najbliższych spotkań. Drużyny, z którymi przyjdzie nam grać, tak jak mówisz, są w dole tabeli. Oczekiwania są takie, że powinniśmy z nimi wygrać. Żeby sprostać owym oczekiwaniom, to musimy się dobrze przygotować fizycznie i taktycznie. Wyjść na mecz zdeterminowanym i walczyć o każdą piłkę, w każdej sytuacji, wtedy odniesiemy zwycięstwo.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved