Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Gwardziści z pierwszą porażką i tracą fotel lidera

II liga M: Gwardziści z pierwszą porażką i tracą fotel lidera

Siatkarze Gwardii Wrocław dopiero w jedenastej kolejce znaleźli swojego pogromcę. Ulegli Astrze Nowa Sól 1:3. Spadli także na drugie miejsce w ligowej tabeli, dając się wyprzedzić lepszym stosunkiem setów ich sobotnim rywalom.

To był hit 11. kolejki II ligi gr. 2, wicelider – Astra Nowa Sól podejmował na własnym parkiecie lidera – Gwardię Wrocław. Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia, szybko wyszli na prowadzenie 5:1. Po skutecznym ataku Piotra Hernika gwardziści zbliżyli się do rywala na dwa oczka (7:9), ale po chwili nowosolanie mieli pięciopunktową zaliczkę (11:6). Po asie serwisowym Hernika wrocławianie ponownie zbliżyli się do rywali (12:14). Jednak wszystkich strat nie udało im się odrobić, gospodarze ponownie zwiększyli przewagę. Łukasz Wroński wykorzystał piłkę nad siatką i było tylko 23:21 dla Astry. Gwardziści nie zdołali doprowadzić do remisu i ulegli 22:25.

Druga partia zaczęła się od wyrównanej gry, raz jedni, raz drudzy popisywali się skutecznymi atakami. Po ataku w antenkę Adriana Bocianowskiego wrocławianie prowadzili 11:9. Jednak chwilę później po bloku na Pawle Michockim mieliśmy kolejny remis po 11. Dobra zagrywka gospodarzy spowodowała, że tym razem Astra wysunęła się na prowadzenie 14:12 i od razu o czas poprosił Tomasz Pajor. Po powrocie na parkiet wrocławianie wzięli się do roboty, grali świetnie w obronie i kontrataku, dzięki czemu mieli jedno oczko przewagi (15:14). Gospodarze w końcówce narzucili swój styl gry, do tego błędy dotknięcia siatki popełnili gwardziści i kolejny set padł łupem nowosolan (25:22).

Łukasz Lubaczewski zmienił na przyjęciu w zespole Gwardii Arkadiusza Jutrzenkę i od razu zespół wyszedł na prowadzenie 4:1. Siatkarze Astry szybko otrząsnęli się po nie najlepszym początku i odrobili większość strat (5:6). Po skutecznym ataku ze środka Maksymiliana Zwiecha było 10:7 dla wrocławian. Siatkarze z Dolnego Śląska utrzymywali przewagę, w jednym momencie nowosolanie zbliżyli się na jedno oczko, ale gwardziści kontrolowali przebieg tej partii. Dobrze grali Hernik i Lubaczewski, to właśnie leworęczny przyjmujący zakończył skutecznym atakiem trzeciego seta (25:21).

Wrocławianie po ataku Michockiego wyszli na prowadzenie 3:2, jednak później przewaga była po stronie gospodarzy, gdzie większość piłek kończył Bocianowski. Gwardziści po ataku Hernika zbliżyli się do rywali na jedno oczko, ale po chwili przewaga Astry znowu wzrosła (15:11). O czas poprosił trener Pajor. Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił, po stronie siatkarzy z Dolnego Śląska zabrakło skuteczności. Pojedyncze dobre zagrania to było za mało, żeby pokonać rywala. Astra wygrała 25:19 i całe spotkanie 3:1, dzięki czemu nowosolanie wskoczyli na fotel lidera, razem z Gwardią mają po 26 punktów, ale mają lepszy stosunek setów. W przyszły weekend Astra zmierzy się z Orionem Sulechów, a Gwardia we własnej hali z AZS-em Zielona Góra.

Astra Nowa Sól – Gwardia Wrocław 3:1
(25:22, 25:22, 21:25, 25:19)