Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zawisza Sulechów wygrywa i zostaje nowym liderem

I liga K: Zawisza Sulechów wygrywa i zostaje nowym liderem

Zaledwie trzech setów potrzebowały siatkarki Zawiszy Sulechów, by pokonać Nike Węgrów. Po dwóch setach, w których wyraźnie przeważały sulechowianki, trzeci był zdecydowanie bardziej wyrównany. Dzięki tym trzem punktom Zawisza wskoczył na fotel lidera.

Pierwszy set rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia Nike Węgrów i to był ostatni moment w tym secie, kiedy gospodynie były na prowadzeniu. Siedem kolejnych akcji wygrały sulechowianki i wtedy Robert Kupisz zaczął pierwsze roszady w składzie. Pomogło to o tyle, że jego zawodniczki zniwelowały straty do czterech punktów (8:12). Jednak trzy kolejne akcje znów wygrały przyjezdne. Kolejne zmiany w składzie nic nie pomogły, bo przewaga podopiecznych Marka Mierzwińskiego systematycznie wzrastała (14:19, 14:21). W końcówce gospodyniom udało się jeszcze odrobić nieco straty (21:24), ale ostanie słowo należało do zespołu z województwa lubuskiego.

W drugiej partii praktycznie od samego początku rywalki zaczęły odjeżdżać z wynikiem – najpierw na trzy (2:5), potem cztery punkty (2:6). Siatkarki Nike częściowo odrobiły straty, zbliżając się na dwa oczka (5:7), ale przeciwniczki znów wrzuciły piąty bieg i odjechały na siedem punktów (7:14). Czynione w składzie roszady nic nie pomogły, siatkarki Zawiszy nie dały sobie odebrać tak wysokiego prowadzenia i wygrały tę partię 25:14.

Najwięcej emocji przyniosła trzecia odsłona meczu, chociaż początkowo nic na to nie wskazywało. Sulechowianki, tak jak w poprzedniej partii, szybko odskoczyły na cztery punkty (5:9). Przez większą część seta utrzymywały dwa-trzy punkty przewagi. Dopiero w końcówce dopadł je przestój i siatkarkom Nike udało się doprowadzić do remisu 23:23. Jednak to przyjezdne miały pierwszą piłkę meczową w górze, której wprawdzie nie wykorzystały, ale udało im się to za trzecim podejściem i zakończyły tę partię wynikiem 27:25. Dzięki kompletowi punktów i korzystając na tym, że ŁKS stracił punkt w meczu z Murowaną Gośliną, Zawisza objął fotel lidera.

Nike Węgrów – MLKS Roltex Zawisza Sulechów 0:3
(21:25, 14:25, 25:27)