Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zacięty mecz w Gorlicach, dwa punkty dla Ekstrimu

I liga K: Zacięty mecz w Gorlicach, dwa punkty dla Ekstrimu

Do podziału punktów doszło w meczu Ekstrimu Gorlice ze Spartą Warszawa. Gorliczanki prowadziły 2:1 w setach, ale o ich końcowym zwycięstwie zadecydował dopiero tie-break. Warszawianki były równorzędnym przeciwnikiem dla zespołu z Gorlic.

Już pierwszy set pokazał, że Ekstrim, występujący w tym spotkaniu jako faworyt, nie będzie miał łatwej przeprawy z walecznymi siatkarkami Sparty. Gospodynie przez całą pierwszą partię prowadziły tylko raz (14:13), by potem oddać inicjatywę przeciwniczkom. Po tym jak Pytel zaatakowała w aut, warszawianki miały dwa „oczka” więcej od swoich rywalek (17:15). Podopieczne Agaty Szustowicz grały ofiarnie i walczyły o każdą piłkę, natomiast po przeciwnej stronie siatki stał zespół, który był chyba zaskoczony postawą przeciwniczek. Po stronie Ekstrimu bardzo widoczny był brak atakującej Katarzyny Wąsowskiej, którą zastąpiła Magdalena Tyrańska. To nie był jednak dobry set w wykonaniu tej zawodniczki. O ile szybkie rozegranie pozwalało jej zakończyć akcję, o tyle sytuacyjne kończyło się atakiem w blok. Ekstremalne mozolnie zdobywały punkty, warszawiankom przychodziło to o wiele łatwiej i to one skończyły zwycięsko seta, a asem serwisowym popisała się się Cieśnik.

Druga odsłona była już o wiele lepsza w wykonaniu gorliczanek. Na pozycji rozgrywającej pojawiła się Ola Stachowicz, a Magda Tyrańska rozkręcała się z minuty na minutę. Mając wsparcie niezawodnej Pauliny Stojek i Magdy Żochowskiej, atak Ekstrimu coraz częściej dziurawił z kontry parkiet po stronie Sparty. Gospodynie bardzo dobrze grały w bloku i miały czteropunktową przewagę (8:4). Warszawianki jednak nie odpuszczały i cały czas trzymały kontakt dzięki dobrej grze Izy Cieśnik oraz Magdaleny Tekiel przy siatce, odrobiły straty i miały jeden punkt więcej od swoich rywalek (10:9). Gdy Ewa Cabajewska posłała „asa”, a wspomniana Iza Cieśnik zablokowała Magdę Tyrańską, na tablicy wyników widniał rezultat 23:22 dla gospodyń. W decydującej o tym secie akcji Paulina Majkowska wraz z Magdą Żochowską zablokowały atak spartanek i dzięki temu zapewniły zwycięstwo swojej drużynie w tym zaciętym secie.

Kolejna partia znów obfitowała w emocje. Zespół z Warszawy odskoczył już na czteropunktowe prowadzenie (15:11, 16:12) dzięki koncertowej grze Izy Cieśnik i Magdy Tekiel. Mobilizacja w obozie gorliczanek najbardziej zadziałała na Magdę Tyrańską, która odegrała wręcz solową rolę w tym świetnym dla Ekstrimu fragmencie seta. Zawodniczka ta skutecznie atakowała i dobrze zagrała w bloku, w dużej mierze dzięki niej Ekstrim odrobił straty i wyszedł na prowadzenie 20:18. Sparta znów nie odpuszczała i po ataku Magdy Tekiel doprowadziła do wyrównania po 22. Z nerwowej końcówki to gospodynie wyszły zwycięsko a decydujący, 25 punkt zdobyła Magda Żochowska.

Czwarty set to kopia poprzedniego. Tym razem to gorliczanki osiągnęły kilkupunktową przewagę (13:9) i wydawało się, że zmierzały po zwycięstwo w tym meczu. Sparta postanowiła jednak pokrzyżować szyki gospodyniom. Gorliczankom przytrafiło się kilka błędów z rzędu i to dało wiatr w żagle drużynie stołecznej (18:18). As serwisowy Barbary Adamskiej wyprowadził je na prowadzenie, którego nie oddały już do końca tego seta. Ekstrim zupełnie pogubił się w końcówce, a warszawianki doprowadzając do tie-breaka, świętowały zdobycie punktu i miały nadzieję na wywalczenie dwóch.

Piąty set przebiegał z lekkim wskazaniem na Ekstrim. Gospodynie uzyskały dwupunktową przewagę, którą przeciwniczki dwukrotnie niwelowały. W rolach głównych wystąpiły środkowe obu zespołów – Izabela Cieśnik i Magdalena Pytel, wymieniając się zdobyczą punktową oraz blokiem. Gospodynie grając rozsądniej, wyszły na prowadzenie, które Aleksandra Pasznik skwitowała swoim koronnym zagraniem, a więc skuteczną kiwką (12:9). Ekstremalne niesione dopingiem, grając świetnie w obronie, odparły kontry warszawianek i po ataku Magdy Żochowskiej mogły cieszyć się ze zwycięstwa.

MVP meczu: Aleksandra Guzikiewicz

Ekstrim Gorlice – Sparta Warszawa 3:2
(22:25, 25:23, 25:23, 21:25, 15:11)

Ekstrim: Pytel (9), Tyrańska (19), Stojek (12), Żochowska (17), Majkowska (11), Guzikiewicz (libero) oraz Leszek (3) i Olipra (libero)
Sparta: Adamska (13), Banasiak (6), Cieśnik (12), Duda (12), Cabajewska (7), Tekiel (12), Kucińska (libero) oraz Mazur (4) i Pilarek