Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zmiana trenera w Bronowiance Kraków

Zmiana trenera w Bronowiance Kraków

fot. archiwum

Krystian Bławat nie jest już trenerem siatkarek Bronowianki. Do pracy z zespołem wraca Marek Kępa. - Straciłyśmy tylko cztery sety. Mamy dobry skład, z doświadczonymi zawodniczkami - mówi libero lidera gr. 4 II ligi kobiet, Monika Sroga.

Pod wodzą trenera Marka Kępy Bronowianka w minionym sezonie zajęła w drugiej lidze 2. lokatę, ustępując jedynie Ekstrimowi Gorlice. Zajęty pracą w grupach naborowych oraz sprawami organizacyjnymi w sekcji Marek Kępa postanowił oddać stery w ręce młodszego trenera, pod którego wodzą zespół odnosił zwycięstwa i jest liderem drugoligowych rozgrywek. W trakcie sezonu Krystian Bławat miał poważne kłopoty zdrowotne. Wrócił wprawdzie do pracy, poprowadził zespół w minioną sobotę w wygranym meczu z Popradem Stary Sącz, ale po nim zarząd sekcji postanowił zakończyć współpracę.

W tym sezonie Bronowianka radzi sobie doskonale. Zespół wygrał wszystkie ligowe spotkania i zasiada na fotelu lidera grupy 4 II ligi kobiet. – Przed sezonem w klubie mówiono o awansie, ale trudno mi powiedzieć, jak jest teraz. Nie wiem, czy klub będzie finansowo stać na grę w pierwszej lidze. Nam pozostaje walczyć na parkiecie o jak najlepszy wynik – mówi libero krakowskiego zespołu, Monika Sroga. – Straciłyśmy tylko cztery sety. Mamy dobry skład, z doświadczonymi zawodniczkami. Dzięki temu potrafimy w kluczowych momentach, zwłaszcza w końcówkach setów, ograniczyć ilość błędów. A w drużynach rywali często są młode siatkarki i one nie zawsze sobie radzą w takich sytuacjach. Wcale jednak nie mamy łatwo. Jesteśmy faworytem ligi i na mecz z nami każdy się spręża, bardzo chce wygrać. W drugiej rundzie będzie nam trudniej o utrzymanie zwycięskiej passy. Mamy wyjazdowe mecze z mocnymi zespołami, AGH Kraków i PWSZ Tarnów – dodaje doświadczona siatkarka Bronowianki.

Więcej w Dzienniku Polskim 

 

 

źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved