Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Niespodziewana porażka wyszkowian w Spale

I liga M: Niespodziewana porażka wyszkowian w Spale

Lider I ligi Camper Wyszków doznał pierwszej porażki w lidze w obecnym sezonie. Podopieczni trenera Jana Sucha prowadzili 2:0 w setach, lecz musieli zadowolić się jedynie punktem. Ich słabość wykorzystali uczniowie ze Spały i zdobyli dwa punkty.

Pierwszy set wyraźnie od początku należał do zespołu z Wyszkowa, ekipa gości nie pozwoliła na zbyt wiele uczniom ze Spały. Siatkarze Campera dobrze spisywali się w polu zagrywki, a ich prowadzenie nie podlegało dyskusji. Seta skończył Łukasz Kaczorowski, który posłał asa serwisowego i było 25:15. W drugim secie zawodnicy SMS-u stawili większy opór, aż do samego końca toczyła się wyrównana walka, jednak większe doświadczenie przyjezdnych dało o sobie znać. Druga odsłona zakończyła się wynikiem 25:23 dla Campera.

Dwa przegrane sety sprawiły, że siatkarze ze Spały postawili wszystko na jedną kartę. Ryzykując w polu zagrywki, dość szybko SMS zdobył kilka punktów przewagi, której wyszkowianie nie potrafili zniwelować. Ostatecznie licealiści wygrali 25:16. Wygrana nakręciła młodych zawodników prowadzonych przez Jacka Nawrockiego, w secie numer cztery prowadzili oni na pierwszej przerwie technicznej 8:5. Potem systematycznie powiększali przewagę, jednak tak szybko jak młodzi zawodnicy wypracowali sobie tę przewagę, tak szybko ją roztrwonili. Po dotknięciu siatki przez środkowego SMS-u było po 15. Po drugiej przerwie technicznej ponownie lekką przewagę uzyskał zespół ze Spały. Dopiero po pojedynczym bloku Konrada Woronieckiego na Tomaszu Fornalu był remis po 22. Później punktowali już tylko gospodarze, tym samym doprowadzając do tie-breaka. W nim od samego początku trwała walka punkt za punkt, przy zmianie stron Camper prowadził 8:7. Końcówka należała za to do SMS-u, a mecz atakiem ze środka zakończył Jakub Kochanowski, środkowy spalskiej drużyny zakończył też serię zwycięstw Campera w lidze, wyszkowianie wygrali trzynaście meczów z rzędu.

SMS PZPS Spała – Camper Wyszków 3:2
(15:25, 23:25, 25:16, 25:22, 15:13)