Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Brazylia zrezygnowała z organizacji turnieju finałowego LŚ

Brazylia zrezygnowała z organizacji turnieju finałowego LŚ

fot. archiwum

Federacja brazylijska (CBV) zrezygnowała z organizacji finałowego turnieju Ligi Światowej, który miał się odbyć w lipcu 2015 roku. Główny wpływ na zaistniałą sytuację miały ostatnie wydarzenia, m.in. kary nałożone na zawodników i trenerów za zachowanie podczas MŚ.

Przypomnijmy, że w tym kraju trwa śledztwo związane z aferą korupcyjną i szeregiem nieprawidłowości finansowych w latach 2010-2013, zamieszany miał w nie być także obecny szef FIVB Ary Graca. Po 23 latach współpracy finansowanie federacji zawiesił główny sponsor, Banco do Brasil.

Federacja w stosownym oświadczeniu poinformowała także, że nie zgadza się z sankcjami nałożonymi na zespół, które były konsekwencją zachowania podczas mundialu w Polsce. Stosowne decyzje federacja otrzymała w piątek. Przypomnijmy, zawodnicy i Bernardo Rezende ostro protestowali, że w trzeciej fazie turnieju musieli grać w Łodzi, nie stawiali się także na konferencje prasowe. Bernardo Rezende został zawieszony na 10 gier i musi zapłacić 2000 dolarów grzywny, libero Mario Jr. został zawieszony na 6 meczów, a Murilo Endres na jeden. Kapitan reprezentacji Bruno Rezende otrzymał 1000 dolarów grzywny. CBV zapowiedziała jednak odwołanie i zrezygnowała z organizacji turnieju finałowego LŚ, co zapowiedział prezes CBV Walter Pitombo Larangeiras. – Rozumiemy fakt, że kibice będą rozczarowani tym, że nie zobaczą najlepszych drużyn na świecie. CBV nie akceptuje praktyk, jakich dopuszcza się światowa federacja. Zdecydowaliśmy się podjąć taką decyzję ze względu na szacunek, jakim cieszy się na arenie międzynarodowej Brazylia i na jaki zasługuje – czytamy w oświadczeniu.

źródło: cbv.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved