Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Sufa: To był ciężki, emocjonujący mecz

Bartosz Sufa: To był ciężki, emocjonujący mecz

fot. archiwum

- Nasza gra z każdym kolejnym meczem wygląda coraz lepiej. Mamy proste zadanie - nie popełniać głupich, prostych błędów i cały czas sobie to powtarzamy - mówił po piątkowym zwycięstwie z Politechniką Warszawską libero Effectora, Bartosz Sufa.

Kiedy Bartosz Kaczmarek doznał kontuzji, było jasne, że to właśnie Bartosz Sufa musi go zastąpić. Robi to w sposób fenomenalny. Zagrał raptem w trzech meczach, ale ani razu nie schodził z parkietu pokonany. Ostatnie zwycięstwo nad Politechniką cieszy kielczan tym bardziej, że była to pierwsza w tym sezonie wygrana na własnym terenie. – To był ciężki, emocjonujący mecz. Zaczęliśmy ospale w pierwszym secie, ale potrafiliśmy się rozkręcić w odpowiedniej porze. Po tej nieudanej partii źle weszliśmy również w kolejnej, przegrywaliśmy już czterema punktami. Potrafimy jednak walczyć, odrobiliśmy straty i przechyliliśmy szalę na swoją korzyść. Dzięki temu wygraliśmy 3:1 i kasujemy pierwsze trzy punkty w Hali Legionów, i to nas bardzo cieszy – mówi Sufa.

Bartosz Sufa musiał zastąpić Bartosza Kaczmarka w spotkaniu z AZS-em Indykpol Olsztyn. Kaczmarek na skutek kontuzji ścięgna Achillesa dopiero wraca do zdrowia, a w tym czasie podstawowym libero Effectora jest właśnie Sufa. Jednak podkreśla on, że najważniejsze jest dobro drużyny i punkty, które ostatnio Effector zdobywa seriami. – Nasza gra z każdym kolejnym meczem wygląda coraz lepiej. Mamy proste zadanie – nie popełniać głupich, prostych błędów i cały czas sobie to powtarzamy. Chcemy grać tak, by to rywale mogli się pomylić. I to poskutkowało – dodaje libero kielczan.

Sufa odniósł się również do sytuacji w ataku, który za sprawą kontuzji Bartosza Krzyśka i Sławomira Jungiewicza była wielką niewiadomą w piątkowym meczu. – Dziennikarze mogą myśleć, że nasz atak mógł być niepewny, ale my raczej byliśmy spokojni. Wiemy na co stać Bartka Krzyśka, otrzymał nasze wsparcie i zagrał bardzo dobry mecz. Zrobił swoje, jak na atakującego przystało – tłumaczy. 

 

źródło: effectorkielce.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved