Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zmiany na ławce trenerskiej Espadonu

Zmiany na ławce trenerskiej Espadonu

fot. archiwum

Słabe wyniki osiągane przez Espadon Szczecin w Krispol I Lidze spowodowały, że władze beniaminka zdecydowały się na roszady na ławce trenerskiej. Pierwszym trenerem szczecińskiego zespołu nie jest już Przemysław Michalczyk. Zastąpi go Jerzy Taczała.

Mimo że Espadon Szczecin jest beniaminkiem, miał namieszać w pierwszoligowej stawce. Na razie jednak idzie mu jak po grudzie. Na swoim koncie ma tylko kilka udanych występów, ale w większości spotkań schodził z parkietu pokonany, w efekcie czego na półmetku rundy zasadniczej zajmuje dopiero jedenaste miejsce i ma już cztery oczka straty do ósmego Kęczanina Kęty. Działacze zachodniopomorskiego klubu wyciągnęli wnioski z tej sytuacji i postanowili dokonać roszad na ławce trenerskiej. Pierwszym szkoleniowcem Espadonu nie jest już Przemysław Michalczyk, którego zastąpił Jerzy Taczała.

Taczała od wielu lat związany jest ze szczecińską siatkówką. Swoją trenerską karierę zaczął w Chemiku Police, z którym jako asystent wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski w 1996 roku, a dwa lata później wraz z Morzem Szczecin sięgnął po srebrne krążki krajowych rozgrywek. Następnie prowadził Piasta Szczecin, z którym awansował do Ligi Siatkówki Kobiet, ale w najwyższej klasie rozgrywkowej nie szło mu już tak dobrze, a z ławką trenerską beniaminka pożegnał się w połowie sezonu. W 2008 roku przejął AZS Politechnikę Warszawską, którą utrzymał w męskiej elicie, ale po zakończeniu sezonu zrezygnował z pracy w stolicy i przeniósł się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach, gdzie zajął się szkoleniem młodzieży. Teraz jego głównym zadaniem będzie znalezienie recepty na słabą grę Espadonu. Taczała zadebiutuje już w najbliższy poniedziałek, kiedy to jego nowi podopieczni podejmą przed własną publicznością wicemistrza I ligi.

Michalczyk nie żegna się jednak ze szczecińską drużyną. Wraz z Michałem Dolińskim będzie asystentem trenera Taczały. Ponadto działacze zdecydowali się zakończyć współpracę z Mają Marciniak, która pełniła funkcję coacha mentalnego.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved