Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Bydgoszczanie nie zawiedli

PlusLiga: Bydgoszczanie nie zawiedli

Siatkarze Transferu Bydgoszcz na własnym boisku bardzo pewnie, w trzech partiach pokonali gości z Olsztyna. Przyjezdni w każdym z setów próbowali utrzymać kontakt punktowy z rywalami, ale w końcówkach zdecydowanie lepsi byli gospodarze.

Miejscowi dobrze rozpoczęli spotkanie, szybko objęli prowadzenie 3:1. Olsztynianie zdołali zbliżyć się na jedno oczko, ale po chwili tracili trzy. Po ataku Konstantina Cupkovicia po palcach akademików zespoły udały się na przerwę techniczną (8:4). Trwała walka cios za cios, przewaga gospodarzy zmieniała się, ale to podopieczni Vitala Heynena wciąż mieli nadwyżkę. Kibice mogli oglądać też długie wymiany, jedną z nich skończył Frantisek Ogurcak i AZS tracił tylko jedno oczko do rywali (13:14). Po autowym ataku Cupkovicia olsztynianie mieli upragniony remis (16:16). Walka dopiero się zaczęła, zawodnicy z obu zespołów nie zwalniali ręki w ataku. Mniej błędów w końcówce popełnili bydgoszczanie. Paweł Adamajtis przekroczył linię trzeciego metra w ataku, a chwilę później posłał piłkę w aut i miejscowi mieli setbola. Bartosz Bednorz został zablokowany i podopieczni trenera Heynena mogli cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszym secie 25:20.

Gospodarze niesieni głośnym dopingiem kibiców dobrze zaczęli drugiego seta. Po asie serwisowym Wojciecha Jurkiewicza prowadzili 6:3. Jednak chwilę później po błędzie Justina Duffa olsztynianie tracili tylko jedno oczko (5:6). Skuteczne ataki Jakuba Jarosza i Duffa dały prowadzenie siatkarzom znad Brdy na pierwszej przerwie technicznej (8:6). Akademicy doprowadzili do remisu po 11 dzięki Adamajtisowi – najpierw skutecznie zaatakował ze skrzydła, a w następnej akcji Dawid Murek nie przyjął jego zagrywki. Od tego momentu gra toczyła się punkt z punkt. Podopieczni Krzysztofa Stelmacha prowadzili na drugiej przerwie technicznej 16:14 po ataku po bloku Adamajtisa. Po chwili był znowu remis po bloku Jurkiewicza na Macieju Zajderze. Tym razem na jedno oczka przewagi wyszli gospodarze. Po kiwce Marcina Walińskiego na potrójnym bloku było już 22:20 dla bydgoszczan. Miejscowi tej zaliczki już nie oddali, po skutecznym ataku Stevena Marshalla wygrali 25:22.

Tym razem lepiej rozpoczęli olsztynianie, którzy szybko zbudowali dwupunktową przewagę. Bardzo dobra zagrywka Ogurcaka pozwoliła jeszcze zwiększyć nadwyżkę do czterech oczek (8:4). Od tego momentu wzięli się do gry podopieczni Vitala Heynena, którzy szybko doprowadzili do remisu po 9 za sprawą skutecznych ataków Marshalla i punktowej zagrywki Dawida Guni. Akademicy ponownie objęli prowadzenie, ale po ataku ze skrzydła Jarosza na tablicy wyników pojawił się kolejny remis (12:12). Bydgoszczanie kontynuowali swoją dobrą grę w kolejnych akcjach, dorzucili punkty zdobyte blokiem i ich przewaga wynosiła 5 oczek (18:13). Podopiecznych trenera Stelmacha nie było już stać na zryw, by odrobić straty, a miejscowi kontynuowali swoją dobrą grę w drodze po zwycięstwo za trzy punkty. Po autowej zagrywce Bednorza bydgoszczanie mieli piłkę meczową (24:19). Olsztynianie zdołali jeszcze wybronić dwie akcje. Miłosz Zniszczoł posłał zagrywkę w aut i gospodarze mogli cieszyć się ze zwycięstwa 25:21 i 3:0 w całym meczu. MVP spotkania został Wojciech Jurkiewicz.

Transfer Bydgoszcz – AZS Olsztyn 3:0
(25:20, 25:22, 25:21)

Transfer: Jurkiewicz (5), Duff (4), Jarosz (13), Cupković (3), Woicki (1), Nally (5), Murek (libero) oraz Bonisławski (libero), Marshall (5), Waliński (4), Gunia (7) i Wolański (1)
AZS: Bednorz (7), Zniszczoł (4), Adamajtis (19), Zajder (5), Zatko, Ogurcak (12), Potera (libero) oraz Dobrowolski