Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kluby PlusLigi aktywne pod koniec okna transferowego

Kluby PlusLigi aktywne pod koniec okna transferowego

fot. archiwum

Francuski przyjmujący Guillaume Quesque ma wzmocnić Jastrzębski Węgiel. Częstochowianie rozmawiają między innymi z kapitanem reprezentacji Kamerunu Jeanem Ndakim Mbouletem, z kolei Effector testuje Kubańczyka Jorge Luisa Sancheza Salgado.

25-letni francuski przyjmujący przyjechał z Jastrzębskim Węglem do Częstochowy na piątkowy mecz 15. kolejki PlusLigi, ale na debiut będzie musiał poczekać. – Nie wpłynęły do nas jeszcze dokumenty potwierdzające nowy transfer w Jastrzębiu, a bez wypełnienia wszystkich formalności żaden zawodnik nie może grać – mówi Renata Sobolewska z Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej. Transfer Francuza trzymany jest w Jastrzębiu w dużej tajemnicy. – Na razie nie podpisaliśmy z nikim umowy. Proszę poczekać na oficjalny komunikat – mówi prezes Jastrzębskiego Węgla Zdzisław Grodecki.

Quesque od kilku dni jest już jednak w Polsce i trenuje z jastrzębianami, dzisiaj obejrzy mecz tego klubu z AZS-em. Mierzący aż 203 centymetry Francuz sezon rozpoczął w Vero Volley Modena, potem leczył kontuzję i rozwiązał umowę z włoskim klubem. W Jastrzębiu ma zastąpić Kaliberdę, który wystąpił tylko w jednym spotkaniu, po czym doznał urazu barku. Prawdopodobnie w tym sezonie już nie wystąpi, choć Grodecki zostawia pewną furtkę. – Trwają dyskusję na temat sposobu leczenia Niemca. W przyszłym tygodniu podejmiemy decyzję w jego sprawie – mówi na łamach Przeglądu Sportowego szef klubu.

Nowych graczy szuka kilka klubów PlusLigi, lecz czasu mają coraz mniej, bo okienko transferowe zamyka się 19 grudnia. AZS Częstochowa pozyskał 28-letniego przyjmującego Pawła Pietkiewicza, który ma za sobą występy w klubach pierwszoligowych, ale szuka także doświadczonego zawodnika zagranicznego w miejsce Michała Bąkiewicza (zakończył karierę i jest w sztabie szkoleniowym AZS-u). Częstochowianie rozmawiają między innymi z kapitanem reprezentacji Kamerunu Jeanem Patricem Ndakim Mbouletem, ale do podpisania umowy raczej nie dojdzie. – Chłopak stawia różne dziwne warunki. Chce na przykład ściągnąć z Kamerunu żonę, tak jakby jechał na placówkę dyplomatyczną – mówi dyrektor sportowy AZS-u Ryszard Bosek.Z kolei Effector Kielce po odejściu Litwina Arvydasa Mišeikisa testuje Kubańczyka Jorge Luisa Sancheza Salgado.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved