Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Uszczupliła się grupa IV drugiej ligi kobiet

Uszczupliła się grupa IV drugiej ligi kobiet

fot. archiwum

Osiem zespołów pozostało w rywalizacji czwartej grupy drugiej ligi kobiet. Ze względu na problemy finansowe z drugoligowych rozgrywek musiała wycofać się drużyna Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Poprad Stary Sącz.

Klub ze Starego Sącza po dziesięciu rozegranych kolejkach w grupie IV drugiej ligi, z trzema punktami na koncie, zajmował 8. miejsce i wyprzedzał jedynie Sokoła Zator, który nie ma jeszcze w swoim dorobku żadnych punktów. To właśnie w meczu z tą drużyną MUKS wywalczył jedyne swoje zwycięstwo. W pozostałych spotkaniach ekipa ze Starego Sącza wywalczyła jedynie seta – w meczu II rundy z Bronowianką. W ostatnim czasie z finansowania klubu wycofali się sponsorzy oraz jednostki samorządu terytorialnego. Trudna sytuacja klubu nie pozwala więc na kontynuowanie zmagań w II lidze kobiet.

Po wycofaniu się z drugoligowej rywalizacji MUKS Poprad Stary Sącz skupiać się będzie głównie na występach swoich grup młodzieżowych. Klub występuje w rozgrywkach juniorek, kadetek (dwa zespoły), młodziczek oraz w rozgrywkach Kinder+Sport w każdej kategorii.

Po wycofaniu się klubu z II ligi zachowane zostaną wyniki pierwszej rundy rozgrywek. W jednym rozegranym przez MUKS spotkaniu rundy rewanżowej Bronowianka uzyskała walkower. Podobnie będzie w pozostałych meczach tej rundy, które drużyna ze Starego Sącza miała rozegrać. Niestety, może okazać się, że to nie jedyny zespół, który opuszcza rozgrywki drugiej ligi kobiet.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved