Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Serie A K: Radecka wróciła do gry, dobry mecz Tomsi

Serie A K: Radecka wróciła do gry, dobry mecz Tomsi

8. kolejka serie włoskiej A kobiet ułożyła się po myśli biało-czerwonych. Montichiari Bereniki Tomsi i Casalmaggiore Katarzyny Skorupy nie straciły choćby seta. W „polskim" starciu Bergamo, z wracającą do gry Mileną Radecką, uległo ekipie Joanny Wołosz.

Pięciu setów potrzebowała drużyna Joanny Wołosz do pokonania rywalek z Bergamo. Podział punktów nie był jednak tym, co mogłoby satysfakcjonować siatkarki Foppapedretti, szczególnie przy ścisku w górnej części tabeli, tym bardziej że to gospodynie pewniej zaczęły spotkanie. Podopieczne Stefano Lavariniego wygraną zawdzięczają dobrej dyspozycji w ataku, zdecydowanie najpewniejszym punktem swojego zespołu była Celeste Plak (zdobywczyni 33 oczek) i to do niej polska rozgrywająca kierowała najwięcej piłek. Liderka miejscowych mogła liczyć na wsparcie kolejnej zawodniczki zespołu z Bergamo wracającej po kontuzji. Sara Loda, bo o niej mowa, zakończyła spotkanie z wynikiem 14 zdobytych punktów. Wraz z rozwojem spotkania siła ataku koleżanek Mileny Radeckiej wyraźnie słabła, podczas gdy zespół Joanny Wołosz przejmował kontrolę nad przebiegiem rywalizacji. Jedynie w czwartej partii ekipa trenera Parisiego grała przy skuteczności w ataku poniżej 50%. Nie pierwszy raz w sezonie niekwestionowaną liderką swojego zespołu była Valentina Diouf. Atakująca Azzurre zdobyła 27 punktów, Joanna Wołosz skutecznie jednak rozrzucała blok rywalek. W kluczowym fragmencie meczu przy utrzymującej się grze na styku to miejscowe częściej się myliły i właśnie liczba punktów oddawanych rywalkom w ten sposób odebrała ekipie Mileny Radeckiej na końcowy sukces.

Foppapedretti Bergamo – Unendo Yamamay Busto Arsizio 2:3
(25:22, 18:25, 21:25, 25:21, 13:15)

Mocnym akcentem kolejne spotkanie rozpoczął zespół Katarzyny Skorupy. Już dystans dzielący drużynę Polki i zespół z Urbino, zajmujący aktualnie ostatnie miejsce w ligowej tabeli, niemający po 8 meczach choćby jednego punktu, pozwalał na wskazanie faworyta spotkania. Z powierzonej roli siatkarki Casalmaggiore wywiązały się w 100%. Już w odsłonie premierowej gospodynie nie miały zbyt wiele do powiedzenia, dominacja podopiecznych Davide Mazzantiego w ataku była zdecydowana. Gospodynie miały problemy z odczytywaniem gry rywalek, z trudem zdobywając kolejne oczka. Wraz z rozwojem seta dystans zwiększał się i na drugiej przerwie technicznej Katarzyna Skorupa i jej koleżanki prowadziły już 16:8. Jak się szybko, okazało była to dopiero próbka możliwości przyjezdnych. Siatkarki Urbino od tego momentu zdobyły już tylko jeden punkt, przegrywając do 9. W kolejnych fragmentach meczu siatkarki Stefano Micoliego starały się dotrzymywać kroku rywalkom, jednak w decydujących momentach pewność zagrań i doświadczenie były po stronie Pomì Casalmaggiore. Najpewniejszym punktem swojego zespołu była Valentina Tirozzi, słabsze chwile na boisku miała Serena Ortolani (24% i 6 punktów).

Robur Tiboni Urbino – Pomì Casalmaggiore 0:3
(9:25, 22:25, 17:25)

Nieco ponad godzina wystarczyła na sukces siatkarkom Monticchiari. Także zespół Bereniki Tomsi zgarnął pełną pulę punktów. W konfrontacji z Savino Del Bene Scandicci podopieczne Leonardo Barbieriego potwierdziły swoją dobrą dyspozycję. Po raz kolejny najpewniejszym punktem swojego zespołu była Berenika Tomsia. Polka, jako najlepiej punktująca Montichiari, zakończyła mecz z wynikiem 13 zdobytych punktów, wyróżniając się 52-procentową skutecznością. Do zagrań w ataku Tomsia dodała także punktowe bloki. Poszczególne partie meczu miały dość podobny przebieg – już w początkowych fazach setów (przed pierwszą przerwą techniczną) Montichiari zdobywało kilkupunktową zaliczkę, nie oddając kontroli rywalkom do końca spotkania. O ile w pierwszej odsłonie miejscowe miały jeszcze swoje szanse, przy wysokiej skuteczności zagrań w pierwszej akcji, o tyle w końcówce seta więcej pewności zachowały przyjezdne. Druga i trzecia partia to zdecydowane prowadzenie i triumf zespołu Bereniki Tomsi, siatkarki Scandicci nie przekroczyły progu 20 oczek zdobytych w secie.

Savino Del Bene Scandicci – Metalleghe Sanitars Montichiari 0:3
(23:25, 15:25, 17:25)