Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: AGH Kraków w kolejnej rundzie

PP: AGH Kraków w kolejnej rundzie

Ekipa AGH AZS Kraków awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. Po dość wyrównanej walce GTPS Gorzów Wielkopolski uległ akademikom z Krakowa 3:1. Krakowianie w kolejnej rundzie zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów.

Gorzowianie bardzo dobrze weszli w to spotkanie, a dzięki udanym atakom Piotra Kramera wyszli na trzypunktowe prowadzenie (4:1). Akademicy nie pozwolili jednak rywalom utrzymać bezpiecznej przewagi. Przyjezdni szybko odrobili straty, a wkrótce potem za sprawą skutecznej gry Pawła Halaby sami wyszli na czteropunktowe prowadzenie  (8:4). Wtedy też o czas dla swojego zespołu poprosił trener Krzysztof Kocik. W dalszej części partii miejscowi stopniowo zbliżali się do rywala, jednak wciąż lepsi byli przyjezdni (15:16). Zespoły toczyły wyrównaną walkę punkt za punkt. Skuteczna zagrywka Grzegorza Surmy oraz punktowe ataki tego zawodnika, połączone z błędami własnymi gospodarzy, pozwoliły krakowskiemu AGH-owi ponownie wyjść na prowadzenie 23:19, które utrzymali już do końca partii. Seta zakończył atak z sytuacyjnej piłki Michała Dzierwy 25:19.

Druga partia zaczęła się od wyrównanej gry. Oba zespoły wymieniły się punktowymi akcjami, po czym przyjezdni odskoczyli od rywala na kilka oczek (8:4). Gorzowianie podobnie jak w pierwszej partii nie stracili zimnej krwi i dzięki dwóm punktującym zagrywkom, którymi popisał się Michał Stępień, oraz błędom przyjezdnych miejscowi dogonili rywala, a wkrótce potem sami objęli prowadzenie 15:13. Gra obu zespołów była niezwykle wyrównana. Ciężko było wybrać faworyta w tej partii, a zespoły wymieniały się przewagami punktowymi, przerywając je walkami punkt za punkt. Dobrym zagraniom akademików wtórowały skuteczne akcje gorzowian. Taki stan gry trwał niemal całą partię. W końcówce, która także była grana na przewagi, więcej zimnej krwi zachowali miejscowi i tuż po udanym ataku ze środka Michała Stępnia wygrali partię do 25.

Akademików nie załamała porażka w drugim secie i dobrze weszli w następną partię – przeciwnie do rywala, który seta rozpoczął od dwóch błędów własnych, co dodatkowo zmotywowało zawodników AGH-u. Skuteczna gra Michała Dzierwy pozwoliła gościom po raz trzeci w tym spotkaniu uzyskać przewagę 8:4. Gospodarze starali się dogonić rywali, jednakże punktowe zagrywki, którymi popisywał się Grzegorz Surma, nie pozwalały im na to (11:6). Trener Krzysztof Kocik zdecydował się na czas dla swojego zespołu, ale on również nie był w stanie odmienić sytuacji na boisku. Mimo bardzo dobrej gry gorzowian AGH był nie do zatrzymania. Zawodnicy nie dali za wygraną i uporczywie kroczyli ku końcowi partii (20:16). Na finiszu Michał Dzierwa popisał się dwoma punktującymi zagrywkami (25:18).

Czwarty, a jak się później okazało ostatni, set był niezwykle wyrównany. Zespół z Gorzowa Wielkopolskiego dzielnie walczył i niewiele brakowało, by kibice zgromadzeni w hali byli świadkami tie-breaka. Niemal cały set ekipy toczyły walkę punkt za punkt. Żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż dwa oczka. Osiągnęli to dopiero przyjezdni przy stanie 18:15 i była to kropka nad i całego spotkania. Od tego momentu zespół z Krakowa był zawsze o krok przed rywalem. Końcówka ponownie należała do Michała Dzierwy, który skutecznym atakiem doprowadził do zakończenia partii 25:23.

Meprozet GTPS Gorzów – AGH AZS Kraków 1:3
(19:25, 27:25, 18:25, 23:25)

GTPS: Wojtysiak, Kocoń, Stefaniak, Troska, Stępień, Kramer, Janas (libero) oraz Czapla, Gajowczyk, Greś i Pękalski
AGH: Kosiek, Gnatek, Halaba, Surma, Mucha, Dzierwa, Głód (libero) oraz Górski, Akala, Łaba, Walczykowski, Galiński i Głód