Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Juan Manuel Serramalera: Jestem zadowolony z postawy drużyny

Juan Manuel Serramalera: Jestem zadowolony z postawy drużyny

fot. orlenliga.pl

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza pokonał w meczu Pucharu CEV rumuńską drużynę Volley Blaj 3:1. Zwycięstwo to łatwo nie przyszło dąbrowiankom, musiały one stoczyć ciężki bój ze swoimi rywalkami, które grały bardzo dobrze w obronie.

Ekipa z Blaj w pierwszym oraz trzecim secie prowadziła wyrównaną grę z ekipą MKS-u. Rumuńska drużyna podbijała bardzo wiele piłek w obronie i był to klucz do wygrania trzeciego seta. – Zespół z Dąbrowy Górniczej grał lepiej, nasza gra nie wyglądała najlepiej. Na pewno wpływ na nią miała długa podróż, przyjechaliśmy wieczorem, dzień przed meczem, próbowaliśmy przygotować się psychicznie do tego meczu. Patrząc na statystyki w ataku, gdzie atakowaliśmy z 29-procentową skutecznością, trudno było wygrać coś więcej niż jeden set. Dla obu zespołów było to dopiero pierwsze starcie, do meczu rewanżowego przygotujemy się lepiej i będziemy chcieli uzyskać korzystny wynik – podsumował mecz trener CS Voeli, Branko Gajic.

Radosne nastroje panowały w dąbrowskiej drużynie, jednak pomimo odniesionego zwycięstwa kapitan MKS-u miała świadomość, że mecz w Rumunii na pewno nie będzie należał do łatwych. – Najbardziej cieszy nas zwycięstwo 3:1, spodziewamy się, że mecz rewanżowy w Rumunii będzie równie zacięty, a może nawet cięższy. Nie grało nam się łatwo, ponieważ zespół z Rumunii bronił i podbijał bardzo trudne piłki, my potrzebowałyśmy dwóch lub trzech kontrataków, żeby skończyć akcję. Jestem zadowolona z tego, że dobrze zagrywałyśmy i przyjmowałyśmy zagrywkę, cieszy mnie fakt, ze zrealizowałyśmy przedmeczowe założenia – powiedziała kapitan, Eleonora Dziękiewicz.

Zadowolony z kolejnego zwycięstwa nad rumuńską drużyną był dąbrowski szkoleniowiec, który chwalił postawę obu ekip w obronie. – Zwycięstwo nas bardzo cieszy, ale nie był to najlepszy mecz siatkarski, ponieważ popełniliśmy bardzo wiele błędów. Obie drużyny zagrały bardzo dobrze w systemie bok-obrona. Było nam ciężko skończyć atak, ponieważ drużyna rywalek bardzo dobrze zagrała w obronie – powiedział szkoleniowiec Serramalera. Trener odniósł się również do czekających drużynę meczów i dalekiej podróży, która czeka dąbrowianki. – Obecnie czeka nas daleka podróż do Rumunii, ponadto mamy jeszcze mecze w lidze i nie będzie to łatwy okres dla nas. Zespół z Blaj będzie na pewno groźniejszym rywalem na swoim boisku, niż miało to miejsce w Dąbrowie Górniczej, ale mamy nadzieję, że awansujemy do kolejnej rundy. Juan Manuel Serramalera zajął stanowisko w sprawie słabszej gry dąbrowianek na początku meczu. – Mamy bardzo złe początki spotkań, co było widać w meczu z ekipą z Blaj, jak i we wcześniejszych naszych meczach. Naszym celem jest eliminacja takiej postawy, ale niestety na początku setów uciekają nam ważne punkty, musimy jeszcze nad tym pracować. Z drugiej strony jestem zadowolony z tego jak zespół rozgrywa końcówki, jak zachowuje się wówczas, gdy wynik jest na „styku”. Trzeba również pamiętać o tym, że nasza drużyna w dalszym ciągu ma problemy z kontuzjami. Nasz skład nie jest stabilny i cała drużyna potrzebuje trochę czasu, aby lepiej grać i aby była odpowiednia komunikacja między zawodniczkami. Ekipa z Blaj była zdecydowanie lepszym zespołem niż Dinamo, ponadto bardzo dobrze spisywała się w relacji blok-obrona i ma dobrą rozgrywającą – zakończył Serramalera.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved