Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pora na rewanże

I liga K: Pora na rewanże

fot. archiwum

Siatkarki na zapleczu ekstraklasy rozpoczynają rundę rewanżową. Czy mistrzynie jesieni, siatkarki łódzkiego ŁKS-u utrzymają fotel lidera? A może faworyzowany Zawisza potwierdzi przedsezonowe typowania? Runda rewanżowa zapowiada się niezwykle ciekawie.

Przed rozpoczęciem sezonu w roli głównych faworytek stawiane były zawodniczki z Sulechowa. O prymat w rozgrywkach walczyć miały z toruniankami, a jak zwykle czarnym koniem miały się okazać siatkarki z Krosna. Przedsezonowe przypuszczenia okazały się być całkiem trafne (zaskoczyć może jedynie słabsza postawa Karpat), chociaż chyba mało kto spodziewał się tak dobrej postawy beniaminków z Gorlic, a w szczególności z Łodzi. Siatkarki ŁKS-u, dzięki wygranej w ostatniej kolejce nad Zawiszą, wywalczyły fotel lidera. Podopieczne Grzegorza Silczuka, z dorobkiem 20 punktów, znalazły się tuż za podium rundy jesiennej. To właśnie te cztery drużyny przewodzą stawce i wiele wskazuje na to, że to one głównie liczyć będą się w końcowej walce o zwycięstwo w rozgrywkach.

Z czołówki najłatwiejsze zadanie w pierwszym meczu rundy rewanżowej wydają się mieć ekipy beniaminków. Zarówno ŁKS, jak i Ekstrim zmierzą się ze znacznie niżej sklasyfikowanymi rywalkami, a dodatkowo na inaugurację rozgrywek pokonały przeciwniczki. Podopieczne Macieja Bartodziejskiego zmierzą się z drużyną z Murowanej Gośliny. Zdecydowanym faworytem wydają się był zawodniczki ŁKS-u, które w pierwszej rundzie przegrały tylko jedno spotkanie. Siatkarki z Wielkopolski, chociaż mają na swoim koncie o 12 punktów mniej, pokazały jednak, że w meczach z mocnymi przeciwnikami potrafią podjąć walkę, doprowadzając nawet do tie-breaka. Z kolei rywalki gorliczanek są wyraźnie „pod kreską”. Sparta ostatni raz (a za razem jedyny) schodziła z boiska zwycięsko pod koniec października, od tego czasu notując 6 porażek z rzędu. Trudno więc przypuszczać, by w konfrontacji z ekipą z Gorlic były w stanie coś zwojować.

Po pierwszej rundzie w czołówce panuje ścisk i tuż za wspomnianą czwórką znajdują się ekipy z Pszczyny, Węgrowa i Świecia. Po tym weekendzie ścisk może być jeszcze większy lub też peleton może zacząć powoli odjeżdżać. Wicelider z Sulechowa zmierzy się bowiem z Nike Węgrów, pszczynianki podejmować będą zaś Budowlanych Toruń. Obydwa te mecze z pewnością dostarczą wielu emocji kibicom I ligi. Co prawda na inaugurację rozgrywek zarówno torunianki, jak i sulechowianki pewnie zwyciężyły 3:0, ale ich rywalki w kolejnych spotkaniach pokazały się już ze znacznie lepszej strony. Pod większą presją znajdują się zapewne siatkarki z Torunia, które w ostatnich 3 kolejkach albo przegrywały, albo triumfowały dopiero po tie-breaku. Z kolei zawodniczki Nike w ostatnich meczach pokazały, że są w dobrej dyspozycji, pokonując m.in. Budowlane.W roli faworyta na swoim boisku podejmować będzie Silesię Volley ekipa Jokera Świecie. Podopieczne Mariusza Bujka jeśli chcą utrzymać kontakt z czołówką, nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów, zwłaszcza z teoretycznie słabszymi rywalkami. A do takich zaliczają się młode siatkarki Silesii, które do tej pory wygrały tylko dwa razy, a ostatnio dość mocno musiały się namęczyć, by pokonać uczennice ze Szczyrku. Trudno zatem przypuszczać, że w konfrontacji z Jokerem mogły zaprezentować diametralnie inną postawę.

Także po komplet punktów do Szczyrku pojadą zawodniczki Karpat. Chociaż podopieczne trenera Dominika Stanisławczyka w tym sezonie prezentują się znacznie słabiej niż w ubiegłym, to jednak doświadczenie, jak i umiejętności są po ich stronie w konfrontacji z licealistkami ze Szczyrku. Jak podkreślał trener Kawka, w tym roku siatkarki SMS-u grają przede wszystkim, by się uczyć. Dla krośnianek cele są znacznie wyższe, bowiem przyzwyczaiły już w poprzednich sezonach swoich kibiców, że potrafią namieszać szyki faworytom. Aby i w tym roku tak się stało, siatkarki z Podkarpacia muszą w rundzie rewanżowej zaprezentować się znacznie lepiej. Już teraz bowiem ich strata do czołówki jest dość pokaźna.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved