Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Anna Werblińska: Byłyśmy w stanie wygrać ten mecz

Anna Werblińska: Byłyśmy w stanie wygrać ten mecz

- Byłyśmy nawet w stanie wygrać ten mecz, ale popełniłyśmy trochę błędów w trzecim secie. Nie chciałabym wracać już do tego pierwszego, bo kompletnie nam nie wyszedł. Cóż, taki jest sport - komentowała wczorajszy mecz Anna Werblińska.

Mistrzynie z Polic doznały wczoraj  porażki z Dinamem Kazań. Nie była ona jednak, aż tak dotkliwa, gdyż przegrana w tie-breaku. Patrząc na poszczególne sety, pierwszy i trzeci prawdopodobnie zadecydowały o ostatecznym wyniku. – Trochę boli, bo byłyśmy nawet w stanie wygrać ten mecz, ale popełniłyśmy trochę błędów w trzecim secie. Nie chciałabym wracać już do tego pierwszego, bo kompletnie nam nie wyszedł. Cóż, taki jest sport. Trzeba obiektywnie przyznać, że Dinamo bardzo dobrze zagrało od początku spotkania. Trudno nam było przyjąć zagrywkę, a piłka wyjątkowo słuchała naszych rywalek. Wpadała w boisko tam, gdzie chciały. Brakowało nam skuteczności w ataku, wszystko to się nałożyło jedno na drugie i efekt nie był dla nas dobry – komentowała występ Chemika, Anna Werblińska.

Dinamo to triumfator zeszłorocznej edycji Ligi Mistrzów, co podnosi jakość zdobytego w Kazaniu punktu. Teraz kolej na rewanż, tym razem w szczecińskiej hali, gdzie z pewnością emocji nie zabraknie, a Chemik Police będzie chciał zwycięsko wyjść z tego pojedynku. – W drugim secie pokazałyśmy już swoją grę. Tak naprawdę po trzecim secie mogłyśmy już prowadzić 2:1,  jednak nasze własne błędy, a także pomyłki sędziów spowodowały, że mecz potoczył się tak, a nie inaczej. Pocieszające dla nas jest to, że triumfatorowi poprzedniej edycji Ligi Mistrzyń urwałyśmy punkt. Powiększa on nasze konto i jest bardzo cenny. Sądzę, że gdy Dinamo Kazań przyjedzie do nas i zagramy w hali w Szczecinie, może być mu ciężko – dodała Werblińska.

Ogromnym atutem Dinama w tym meczu była zagrywka, z którą na początku słabiej radziły sobie zawodniczki z Polic. – Mecz potwierdził stare siatkarskie powiedzenie, że kto zagrywa – ten wygrywa. Rzeczywiście na początku nie mogłyśmy sobie z tym poradzić, później było już lepiej. Ale bądźmy szczerzy, po drugiej stronie siatki są przecież, powiem tak w cudzysłowie „wieże” i ciężko też było się przebić przez blok, trzeba było sporo kombinować – oceniła kapitan polskiej drużyny.

Sama Anna Werblińska oceniła spotkanie bardzo wysoko. O jego poziomie mówi nie tylko wynik, ale również sporo ciekawych akcji. – Jestem zdania, że mecz stał na naprawdę wysokim poziomie. Świadczy o tym chociażby wynik 3:2 w setach. Było dużo wspaniałych obron, było wiele bloków i wybloków, były potężne ciosy w ataku. Bardzo precyzyjne ciosy. Na pewno ten mecz mógł się podobać. Mimo tego, że przegrałyśmy, kibice chyba powinni być zadowoleni.

źródło: chemik-police.com, inf. własna