Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Tore Aleksandersen: Nie zrealizowaliśmy taktyki

Tore Aleksandersen: Nie zrealizowaliśmy taktyki

- Chodzi o to, żeby dobre rzeczy robić wiele razy z rzędu. My byliśmy w stanie tak grać tylko krótkimi momentami - mówił po spotkaniu w Lidze Mistrzyń Tore Aleksandersen, trener Impelu Wrocław. Wrocławianki przegrały z Omiczką 0:3.

Impel Wrocław w trzech krótkich setach przegrał kolejny pojedynek w Lidze Mistrzyń. Tym razem przeszkodą nie do przejścia okazała się rosyjska Omiczka Omsk. Swojego niezadowolenia nie ukrywał po meczu szkoleniowiec wrocławianek, Tore Aleksandersen. – Jestem rozczarowany – mówił trener Impelu. – Przede wszystkim dlatego, że wiedzieliśmy o trzech, czterech rzeczach, które Omiczka cały czas wykonuje. Robiła to także i w tym spotkaniu – przygotowaliśmy się na to taktycznie. Jednak już na początku meczu przegrywaliśmy każdą z takich sytuacji – dodał norweski opiekun wicemistrzyń Polski, który po spotkaniu narzekał na swoje podopieczne. – Nie mogę zrozumieć, jak tak wiele doświadczonych zawodniczek może wprowadzić się w tak słaby mentalnie stan umysłu. Nie mamy przecież nic do stracenia, powinniśmy się cieszyć tym meczem – podkreślał.

Najwięcej walki kibice obserwowali w drugiej odsłonie meczu. W końcówce Impel dogonił rywalki i miał swoje szanse na doprowadzenie do remisu. Niestety Rosjanki nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa, triumfowały 26:24 i poszły za ciosem w trzeciej partii, kończąc pojedynek. – Udało nam się kilka fajnych rzeczy, tak jak w drugim secie, ale potem straciliśmy trzy punkty po prostych błędach. Nie mogliśmy dziś zrealizować taktyki. Pod koniec seta trzeba podnieść jakość swojej gry, nie można odpuszczać – wyjaśniał trener ekipy z Dolnego Śląska, z żalem dodając. – To smutne, bo między kiepską grą były momenty naprawdę niezłej siatkówki. Ten sport to jednak stałość, równy poziom. Chodzi o to, żeby dobre rzeczy robić wiele razy z rzędu. My byliśmy w stanie tak grać tylko krótkimi momentami. Jeśli robisz trzy dobre akcja, a potem trzy błędy, to nie wygrasz meczu – zakończył Tore Aleksandersen.

źródło: impelwroclaw.pl, inf. własna