Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jaka przyszłość czeka BBTS?

Jaka przyszłość czeka BBTS?

fot. plusliga.pl

- Jeśli ktoś myślał, że będziemy ligowymi tuzami, to chyba mało zna się na sporcie. Trzeba liczyć zamiary na siły. Wszystko musi wpaść w odpowiednie tryby - mówi Piotr Gruszka, szkoleniowiec BBTS-u Bielsko-Biała, który to zespół plasuje się na 13. miejscu w PlusLidze.

Pierwsza część sezonu zasadniczego nie była nadzwyczaj udana dla BBTS-u Bielsko-Biała. Drużyna prowadzona przez trenera Gruszkę w trzynastu rozegranych spotkaniach zgromadziła na swoim koncie zaledwie siedem punktów, ale zdaniem Gruszki potrzebny jest czas, aby BBTS znalazł odpowiedni rytm gry. – Były mecze, w których można było coś więcej zdziałać. Były też spotkania, w których punkty nam uciekły. Czy ugraliśmy dużo, czy mało – to już zależy od punktu widzenia. Jeśli ktoś myślał, że będziemy ligowymi tuzami, to chyba mało zna się na sporcie. Trzeba liczyć zamiary na siły. Wszystko musi wpaść w odpowiednie tryby – na łamach Sportu mówi Piotr Gruszka, szkoleniowiec zespołu z Podbeskidzia.

Jednak niewiele brakowało, by bielszczanie w pierwszym meczu rewanżowym sprawili niespodziankę i ograli Jastrzębski Węgiel. Prowadzili już 2:0, ale trzy kolejne partie padły łupem jastrzębian. Ale nawet jeden wywalczony punkt ze znacznie wyżej notowanym przeciwnikiem może być dla BBTS-u początkiem skuteczniejszej gry, która przełoży się na osiąganie lepszych wyników. – Człowiek uczy się na błędach, dlatego powiedziałem, że trzeba się odciąć od tego, co było wcześniej. Do tego, czego nie ugraliśmy, już nie wrócimy. Dla mnie najważniejsze jest teraz to, że w pierwszym meczu drugiej rundy udało nam się zmienić obraz gry – podkreślił Gruszka. – Nie mówię chłopakom, że musimy zająć taką, a nie inną lokatę. Chcę, żebyśmy na każdy mecz wyszli tak zmotywowani, jak z Jastrzębskim Węglem, i walczyli o każdy punkt z taką determinacją. Chłopcy poczuli, że to, o czym się kiedyś tylko mówiło, teraz się realizuje. To daje możliwość, by zdobywać punkty i wygrywać mecze. Choć przegrali mecz z Jastrzębiem, to wrócili do domów ze świadomością, że zrobili coś fajnego i już wiedzą, że dalej mogą tak grać – zakończył.

źródło: inf. własna, Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved