Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Benjamin Toniutti pożegna się z Zenitem?

Benjamin Toniutti pożegna się z Zenitem?

fot. CEV

Toniutti kilka dni temu dołączył do ekipy Zenitu Kazań, lecz teraz okazuje się, że Francuz może opuścić rosyjski zespół. Wszystko przez problemy z grą w Lidze Mistrzów. Decyzja co do przyszłości 25-letniego zawodnika ma zapaść jeszcze w tym tygodniu.

Rozgrywający reprezentacji Francji do Zenitu przeniósł się z włoskiej CMC Ravenna. Włodarze klubu z Serie A dosyć szybko znaleźli następcę 25-latka. Teraz okazuje się, że przyszłość siatkarza w rosyjskim gigancie wcale nie jest taka pewna. Toniutti nie będzie mógł zagrać w rozgrywkach Ligi Mistrzów, gdyż reprezentował wcześniej włoski zespół w Challenge Cup. Co prawda nie zagrał w pucharach ani przez chwilę, lecz z racji tego, że był zgłoszony do rozgrywek, to CEV nie zgodził się na jego grę w Lidze Mistrzów, ponieważ przepisy w takiej sytuacji są jednoznaczne.

Okazuje się, że wielce pokrzyżowało to plany ekipie z Zenitu. Przez limity obcokrajowców na boiskach Superligi Toniutti blokowałby miejsce w składzie, a skoro Francuz nie może zagrać już w europejskich pucharach, włodarze klubu poważnie zastanawiają się nad jego przyszłością w Rosji. – Staraliśmy się dojść do porozumienia z francuską i rosyjską federacją. Chcieliśmy rozwiązać tę sytuację. Niestety CEV odrzucił nasz wniosek. W tym tygodniu będziemy obradować w gronie działaczy i podejmiemy dialog z zawodnikiem. Później zadecydujemy o jego przyszłości w naszym zespole – skomentował całą sytuację dyrektor sportowy Zenitu, Oleg Bryzgałow.

źródło: inf. własna, sport-express.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved