Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Rybnicka ALPS po pierwszej rundzie rozgrywek

Rybnicka ALPS po pierwszej rundzie rozgrywek

W Rybnickiej Amatorskiej Lidze Siatkówki Leon Internet zakończyła się I runda. Na czele tabel poszczególnych grup po pełnej rundzie uplasowały się zespoły Artus Żory, Jedynka Jankowice III i OKIS Gaszowice. Czy runda rewanżowa przyniesie zmiany?

W kolejnym ligowym klasyku w 11. kolejce rozgrywek I ligi naprzeciwko siebie stanęły zespoły Dwójki Świerklany Projtrans oraz Jedynki Jankowice II. Finaliści z ostatnich kilku lat tym razem nie stworzyli zachwycającego widowiska. Siatkarze ze Świerklan wykorzystali słabszy dzień gości i pewnie wygrali 3:0. Jedynka Jankowice II poprawiła sobie humor, wygrywając 3:1 z ekipą z Katowic w piątkowy wieczór. W niełatwym i równym meczu różnicę zrobił Wojciech Musiolik, który został wyróżniony nagrodą MVP. Kolejną spokojną wygraną za 3 punkty mają za sobą liderzy – Artus Żory. Tym razem żorzanie pokonali beniaminka z Lubomii, nie dając mu nawet ugrać seta. Ligowe zwycięstwa wreszcie odniosły dwa dołujące zespoły – No Pain Żory oraz Leon Internet Rybnik. Pierwsi wygrali 3:0 z Proxeo Racibórz, natomiast drudzy po ciężkim boju wyjechali z Pszowa z dwoma oczkami.

(25:23, 25:23, 25:23)

Artus Żory – Silesia Lubomia 3:0 (25:23, 25:11, 25:15)

KS Volley Katowice – Salvequick Mokate TKKF Pawłowice 3:2
(18:25, 25:22, 18:25, 25:9, 15:6)

Prestige Jaruga Rybnik Piaski – Top Ten ZST Rybnik 3:2
(25:20, 28:26, 15:25, 23:25, 15:12)

Jedynka Jankowice II – KS Volley Katowice 3:1
(22:25, 27:25, 25:22, 25:18)

W grupie A II ligi dosyć zgodnie wygrywali przyjezdni. Jedynym wyjątkiem od reguły była wygrana 3:2 Impacto LKS Chałupki z Dach Decker Victorią Pilchowice. W tym spotkaniu nie zabrakło emocji siatkarskich, jak i tych nie tylko sportowych. Cenne zwycięstwo z Rybnika przywieźli skazywani na porażkę siatkarze TKKF-u Szczygłowice. Zespół z Knurowa wygrał w specyficznej hali Fundacji Elektrowni Rybnik 3:1 i awansował na 7. lokatę. Do małej niespodzianki doszło w Kuźni Raciborskiej, gdzie miejscowy Rafex Volley w trzech setach przegrał z ostatnim (do niedawna) Cateringiem Rybnik. Tempa nie zwalniają także liderzy – Jedynka Jankowice III, którzy w tej rundzie spotkań wygrali 3:1 w Świerklanach z NORD RO-JO Team.

(27:29, 22:25, 19:25)

W grupie B II ligi rozegrano cztery mecze, w tym jedno spotkanie na szczycie tabeli. W hitowym pojedynku znajdujący się na trzecim miejscu MARAT Rybnik zagrał na wyjeździe z VRF Klimatyzacją Żory i wygrał 3:1. Zwycięstwo udało się osiągnąć dzięki dobrej grze Sebastiana Kołodziejskiego i tym samym MARAT zajął fotel wicelidera ze stratą jedynie dwóch oczek do prowadzącego OKIS-u Gaszowice. Siatkarze z Gaszowic również zdobyli komplet punktów w spotkaniu w Jankowicach. Tamtejsza Jedynka I postawiła opór tylko w drugim secie, którego wygrała 25:22. Najwięcej emocji było w meczu GAF-u Gliwice z Beer Teamem. Ekipa z Gliwic prowadziła 1:0, a później 2:1, lecz nie potrafiła dobić przeciwników i ostatecznie odniosła wygraną dopiero po pięciu partiach.